ZÁBAVA

"JEN TAK"

19. prosince 2016 v 0:26
PROSINEC

Přání není nikdy dost, zvláště pak, když na mnohé vzpomínáš.
Nejlepší lék je tvořit a vůbec do minulosti se nebořit...
A tak tvořím pro radost, té není nikdy dost ...

" KDYŽ JDOU HOLKY NA PROCHÁZKU "

22. listopadu 2015 v 19:18
Listopad - neděle 22. 11. 2015
Pěstování orchidejí bylo pro mě hodně dlouho tabu, myslela jsem si, že je to velmi náročné, že je potřeba věnovat orchidejím zvláštní péči. Představovala jsem si potřebu rosení, jejich pobyt ve skleníku. Z omylu mě vyvedla paní vedoucí laboratoře, kde jsem nějaký čas pracovala. V její kanceláři bylo spousty květin, tak jako v celém komplexu laboratoře. Žádná z nás se však o tyto květiny nestarala, veškerá péče byla doménou paní vedoucí.
Vše jí kvetlo doslova pod rukama v práci i doma, mimo jiné také různé druhy orchidejí. Jednoho krásného mrazivého dne, kdy jsem větrala laboratoř a nějak se zapomněla na provoze, určitě na kafíčku, podařil se mě doslova "husarský" kousek. Při otevření okna jsem nechala na parapetě kvetoucí Vánoční kaktus. Druhý den jsem byla přimražená i já a s omluvou koktající, bych se nejraději propadla do země. Prošlo mě to tehdy u paní vedoucí hladce, snad tušila, že ostatní kolegyně čekaly dost velký třesk.
Z koše na odpadky jsem si po skončení směny dokonce tajně vzala pár těch umrzlých výhonků, které tam skončily. Světe div se, mám z nich dva obrovské květináče.
Jeden v kuchyni na ledničce a druhý pak na společné chodbě, spolehlivě mě připomínají tehdejší pro mě nepříjemnou situaci.Tu kombinaci katusu a slunečnice berte s humorem, spíš se zaměřte na květ nad Fukčarinkou. Odnož "pomrzláku" mě opět nezklamala, nějaký ten květ letos opět bude. Na chodbě se také stále daří muškátům.
Koukám, že jsem dost odbočila, ale podstatou bylo, že mě paní vedoucí pěstování orchidejí doporučila pro radost a potěšení a dodala, že se sama přesvědčím o jejich nenáročnosti. Od té doby uběhlo hodně roků, než jsem si pořídila první orchidej a dnes mohu potvrdit, jejich pěstování není až tak náročné.
Sbírala jsem rady a zkušenosti, zavlažovala odstátou vodou ponořením do kbelíku, hnojila tekutým hnojivem, odstraňovala odkvetlý stonek celý, což byla velká chyba. Rmoutila se, že každému jinému kvetou o sto šest do té doby, než mě má klubová kolegyně sdělila svou metodu v pěstování orchidejí.
Její rada zněla - ber holky na procházku a hnoj je tyčinkami. Po chvilce mlčení jsem se osmělila a zeptala se, kam chodí s holkami na procházku. Musím na sebe prásknout, že bych byla ochotna s nimi oběhnout barák, jasně, že potmě! Velkou úlevu jsem pocítila po sdělení "do vany"- a to jedenkrát týdně, maximálně za deset dní a pěkně je osprchuj studenou vodou. Nech je tam aspoň hodinku, nebo dvě a za tu dobu je čtyřikrát až pětkrát osprchuj. Oddychla jsem si, že nemusím lítat večer s taškami plných orchidejí kolem baráku, dokonce jsem hned pochopila, že tyčinkami je myšleno "to" hnojivo a ne tyčinky slané. Od té doby beru holky na procházku a musím říct, že jim svědčí.


Všem vám přeji pohodové dny, a pokud máte doma "holky orchidejky", vezměte je na procházku, opravdu aspoň těm mým procházka svědčí. Z devíti mě bude v současné době kvést šest, sedmá bílá krasavice je plná nádherných květů. Vaše Fukčarinka" PROCVIČENÍ MOZKOVNY "

17. října 2015 v 18:35
Říjen - sobota 17. 10. 2015

Procvičit si mozkové závity je občas potřeba. Křížovky, osmi měrky občas luštím, dcera nás zásobuje časopisy, jinak už delší dobu časopisy nekupuji (myšleno časopisy pro ženy). Snad jednou za rok, před vánocemi, kdy je doba pečení cukroví, zhotovování výzdoby a podobných předvánočních kutilství. To pak neodolám, jeden si koupím a peču - uvařím si kafíčko, otevřu časopis, většinou i cos dobrého k tomu účelu zakoupeného zakousnu a hlavně, peču pomyslně. Listuji časopisem a říkám si, co by bylo dobré upéct. Peču čím dál tím méně,většinou si s dcerou cukroví prohodíme a máme tak více druhů. Každý rok si říkám, že péct nebudu, jen provoním byt jedním, maximálně dvěma plechy lineckého, to má můj muž moc rád. Páni, to jsem se zas zamotala, já zde chtěla vložit diplomky získané v soutěži u Natty: http://nrecepty.blog.cz/
kam si chodívám procvičovat " mozkovnu" s mnohými z vás.Občas se zadaří, občas ne, však to znáte. Dnes jsem tam opět nahlédla a zjistila, že na dortíku u Natty září svíčky, je tam taky číslo a včera bylo 16. 10., tak asi má Natty narozeniny:


Milá Natty pokud je tomu tak a určitě je, přeji Ti nejen za sebe, ale také za všechny nás co k Tobě na blog a soutěžení chodíme zdravíčko a pohodu. Děkujeme za soutěže, při kterých si procvičíme každý svou " mozkovnu" a také za krásné diplomky. Protože jsi známá jako "žabička", zhotovila jsem Ti já "hračička" přání šité na míru:

Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

"SOUTĚŽENÍ, ANEB LUMPÁRNIČKY U NATTY"

1. března 2015 v 14:58
Březen - neděle 1. 3. 2015

Procvičení mozkových závitů, získání znalostí, nebo pouze oprášení vědomostí, tak mnozí z nás určitě vnímají "LUMPÁRNIČKY" na blogu u Natty http://nrecepty.blog.cz/1503/breznova-lumparnicka-1
Musím se přiznat za svou osobu, že se občas zapotím, nebo se poradím se svým mužem, či s panem "GŮGLEM" Mrkající. Nebudu zde psát, že málokdy, to by vypadalo, že skoro chci napsat, že vše vím skoro hned a sama!
Spolusoutěžícím gratuluji a Natty děkuji za prima soutěže a diplomek. Všem posílám kytičku tulipánů a těším se na další soutěžení. Jak jinak, ještě se pochlubím moc hezkým diplomkem.
Všem vám přeji pohodové soutěžení a zdravíčko. Já si chvilku zasoutěžím, pak na chvilku odletím, ale brzo se vrátím vaše Fukčarinka


POZOR, POZOR!
Podávám hlášení od "BABI MAŇASOVÉ" -
Pozdravuj všechny virtuální kamarádky a prosím, vyřiď jim, že jsem na ně nezapomněla, jen mám hodně dlouhou přestávku. Určitě se ozvu. A jsem moc ráda, že sis na mě vzpomněla a napsala mi.
babi Eva
Tak nějak mě "BABI MAŇASOVÁ " a její blog zde chybělUsmívající se

" OKNO DO PŘÍRODY"

9. listopadu 2014 v 16:07
Listopad - neděle 9. 11. 2014

Už jako dítě školou povinné mě lákalo fotografování. Nepamatuji si, že by některý z rodičů fotil. Fotky z dětsví mám, takže určitě táta fotil, leč toto focení se vymazalo z mé paměti. Jaké však bylo překvapení, když jsem doma v jedné skříní foťák objevila.
Pár fotek jsem tehdy pořídila, mám je všechny schované. Vůbec fotek máme doma plno jak ze strany manželovi, tak ze strany mé. Na delší čas jsem se k focení dostala poskrovnu, nyní však doháním zameškané, dá - li se to tak napsat. Spíše bych měla napsat, že fotografování je mým koníčkem.
Velmi mě vyhovuje dnešní možnost - přenosu fotek do PC, jejich vyhodnocení a konečná úprava. Fotografování přírody mě doslova nabíjí, snad je to tím, že si té přírody užiji dvakrát. Dříve jsem měla více možností pohybu v přírodě, dnes je mám svým způsobem omezené. Nenaříkám si a i z toho mála se raduji. Dlouho jsem přemýšlela jak nemít fotky, které jsem měla na výstavách jen tak v šuplíku. Původní záměr byl, dát je do společných prostor v našem domě. Využila jsem rámu starého okna z chalupy rodičů a zde je výsledek.


Jak to asi dopadlo, toť hádanka pro vás. Dala jsem okno do přírody na chodbu našeho domu, či jsem si je nechala na stěně ve svém pokoji?
Ještě jedno malé potěšení na parapetu v kuchyni ...


Všem vám přeji pohodové dny, zdraví a čas na vaše koníčky. Vaše Fukčárinka
Ještě jen tak pod čarou - co právě čtu? Báječnou knížku "Stoletý stařík". Na doporučení tuším Katky jsem si ji půjčila z knihovny.

Máme klip!

2. října 2014 v 14:47 | Daniel Vrba
Ahoj :)
S mojí kapelkou jsme se rozhodli natočit první klip. Budu velmi rád, když se na něj podíváte a také jej zhodnotíte.Děkuji!
Daniel Vrba

Nové

14. ledna 2013 v 17:52
Earth Song - M. Jackson


We will rock you - Queen

Ahoj!

12. ledna 2013 v 17:27
Ahoj, tady Kulda!
Mám na vás všechny prosbu. Pokud se vám líbí hudba v mojem podání, tak si ji můžete nalézt na mojich stránkách.

1. krok

Najeďte si na moje stránky ---> klavesy.blog.cz


2. krok

V kolonce rubriky klikněte na INSTRUMENTÁLY:2. krok

Vyberte si, kterou skladbu si chcete poslechnout (nejlépe všechny :-D) :3. krok

Zmáčkněte play (spustit) a užíjte si to!A POKUD BUDETE CHTÍT ZASÍLAT NA EMAIL NOVÁ VIDEA (SKLADBY), PRIHLAŠTE SI ODBĚR TAK, ŽE ZADÁTE E-MAIL DO SEKCE "ODBĚR NOVINEK:


VŠEM MOC DĚKUJI ZA SHLÉDNUTÍ A ZA ODBĚR NOVINEK... :-D

"PLNÍM ÚKOL OD PEŤULKY"

24. listopadu 2012 v 23:25
Listopad - sobota 24. 11. 2012

Byla jsem u Petry převzít si od ní domácí úkol. A proč Peťulka, no mohla by být moje skoro vnučka a nebo taky dokonce dcera. Vždy, když si k ní odskočím , tak si říkám co ta naše Peťula bambula s těmi svými třemi chlapíky asi dělá?
No a vždy překvápko, cosi kutí, hlavně stěma prckama malýma. Ti se na mě smějí a já s něma. Zrovna nedávno malý skřítek byl v ledničce na inventůře, to musela být pak hotová spoušť. Však k Peťule nahlédněte a sami uvidíte : http://www.spetulka.blogspot.cz/, jó je to tamUsmívající se. Tak to by bylo, kdyby ten odkaz tam nebyl. Jak Babeta, tak i můj Kulíšek se se mnou trápiliMlčící mlčím a jdu plnit úkol.1) Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?
Masóóó.Usmívající se

2) Co se ti nejvíc líbí v blogovém světě?
Vzájemná komunikace mezi blogery, výměna zkušeností - poznání.

3) Tvá oblíbená filmová postava?
Žena správce pivovaru ve filmu POSTŘIŽINY - paní Vašáryová, jů a to masóó, mňam a zabijačka v květnu pod kvetoucím stromemSmějící se

4) Jak nejraději trávíš volný čas?
V přírodě, a kdyby to tak šlo, tak s batohem na zádech a s mnoha km v nohách

5) Čím, nebo kým bys chtěla být, kdyby ses znovu narodila?
Spisovatelkou, znalou mnoha jazyků, ne jen toho vepřového či hovězího.Smějící se

6) Domek nebo byt?
Domek u moře, kde by na vánoce nasněžilo a pak zas by bylo mile teploučkóRozpačitý

7) Pes nebo kočka?
Pes i kočka v tom domku u moře.

8) Máš ráda vánoce? Jak se na ně připravuješ?
Tak ty přímo miluji. Ráda zdobím byt, chodím na koncerty, výstavu betlémů a pak na čumendu po městě a blízkém okolí jak vše září. Dobu před mám móc ráda, samotné nemusím.

9) Co tě dokáže zaručeně rozesmát? Jaký máš návod na dobrou náladu?
Pustit si Postřižiny a snít, že s tím masem a v tom sadu jsem já a řezníkSmějící se

10) Máš nějakou fobii?
Jo, tak to mám z výšky a děsnou. Přišla jsem na to asi tak až v 33 letechPřekvapený

11) Nakupuješ ráda? Za co bys byla schopná utratit nejvíc peněz?
Za zdravíčko pro své nejbližší.

Ták, Peťulo bambulo úkol mám splněný. A co dál?
Dál pozvu všechny kdo mají chuť si odpovědět na tvé otázky ..... račte, kdo chce máte je u mě k dispozici. Všem vám přeji pohodové dny.

"SOUTĚŽ PRO ČOKOLÁDOVNÍKY"

19. listopadu 2012 v 18:03
Listopad - pondělí 19. 11. 2012


Máte rádi čokoládu, takovou tu pravou, neošizenouHlavně neříkejte nééé! Já mám, mám své dny kdy bych snědla i celou a pak zas dny kdy nemusím.
Dny, kdy "CELOU" a "NEMUSÍM" se porůznu střídají na dny kdy "KOUSEK" a stačí.
Včera byl den "NEMUSÍM" a považte nemusela jsem ani, po návštěvě u Hanky Otavínky na jejím blogu PÍSEČEK, kde pro zájemce Otavínka vyhlásila báječnou soutěž o čokoládě - soutěž pro Čokoládovníky.
Neváhejte vážení, račte, račte vstoupit ...... na blog PÍSEČEK, já vím, nyní by se hodilo, abych sem dala odkaz a vy by jste na něj kvikli jak by řekla naše Jaruška a už by jste byli u Otavínky.
Jenže jste na blogu u Fukčarinky co neumí dát, třeba odkaz, já vím, ale umím jiné věci! A taky vím, že jste šikulkové a k té Otavínce se dostanete, vše si přečtete a budete také soutěžíííít.
Já tam nebudu samá, bude nás vííííc.
Teď už jen správně uvedu, že obrázek čokolády a bobu mám ze zdroje, že to neníííí moje! A taky, že tam má Otavinka správňáckej vtip, ale tak na ten se už jděte podívat k Otavínce.
Takže milý a zlatí, chtěla jsem tu dát článek z mého včerejšího snažení, pekla jsem podle Ivy - babčiny recepty Holašovické koláče, tak ty teda jsou. Příště dám fotku z toho mého koláčového snažení.
Dnes jsem byla provětrat si faldy ve městě, pak jsem si četla a přitom usnula znavená z toho města. Nyní se jdu snažit umotat věnečky na advent, ty co jsem měla odvezla si sestra.
Zítra máme Klubový den, ve středu Šperkování, no a další dny budu s mým Fukčarinkem a určitě i s vnoučaty. Všem vám přeji pohodové dny vaše .........soutěžíííít.
Díky Babetě co ji také nemám mezi oblíbenými i když k ní ráda chodím a nakonec je vás plno co vás tam nemám a chodím k vám ráda. Tak Babeta zde nechala odkaz na adresu k Otavínce. Babeto díky moc - http://otavinka.blog.cz/1211/soutez-pro-cokoladniky

"SOUTĚŽ JEN TAK PRO RADOST"

24. května 2012 v 14:47
Květen 24. 5. 2012 - čtvrtek

Soutěžení jen tak pro radost a svým způsobem i upevnění a rozšíření znalostí mě moc těší. Ráda chodím k vám na vaše blogy. Nedávno jsem se zúčastnila soutěže v "Čajovně pro ženy " na blogu u Renatky.
O tom, že jsem vyhrála moc hezkou knížku a mám z ní velkou radost zde dnes nechci psát. Chci vás ostatní pozvat k Renatce na její blog si zasoutěžit v její nové soutěži. Jinými slovy mám radost, když mají radost také lidé kolem mě. S mnohými z vás se tam setkávám, ale pro ty , kteří Renetčin blog neznají malé nasměrování: http://cajovnaproženy.blog.cz1205/.
Název soutěže jsem si s dovolením u Renatky propůjčila a mohu vám říci, že si již hraji s myšlenkou zúčastnit se této soutěže.
Ne pro výhru, ale pro radost a jak já říkám kochání se s myšlenkou, že se budu opět zaobírat v myšlenkách sněním: " Co bych, kdybych" - měla projít těmi dveřmi jenž se skrývají na kartě "CENNÁ PŘÍLEŽITOST".
Hmmm, ano koukněte dolů na obrázek s kartami, ano tak ta krásně modrá. No přiznám se, že modrou nemusím, ale dáte mě určitě za pravdu, že modrá na kartě je božská. Ano je to tak a k tomu víla přenádherná ..... ale to už je můj sen, mé kochání, mé sněním.

Na snění nic není,
každý snít dokáže.
Nikdo mu snít nezakáže a ....
ani nepřikáže.

Tak račte milé dámi,
můžete snít s námi.
Vy sami se rozhodněte,
zda snít chcete......


SOUTĚZ: POSELSTVÍ BOHYNÍ jen a pouze pro Vás


ROZLUŠTĚNÍ

1. ledna 2012 v 19:57
Leden - neděle 1. 1. 2012Vítám vás na mém blogu v roce 2012 a i když si stále opakovaně přejeme hlavně zdravíčko a pohodu, tak mě se ten poslední den v roce 2011 moc po této stránce nepoved.
Na silvestra mě probudily bolesti a vše se projevilo střevní a žaludeční nevolností, pokračování v teplotách a tak jsem strávila poslední den v loňském roce v lůžku. Dnes 1. 1. 2012 jsem zdravá jako rybička a jak jsem se dozvěděla bylo nás takových povíce v celé republice a to od 24. 12. až po toho silvestra.
Sami vidíte, že toho přání zdravíčka není nikdy dost a tak ještě jednou vám všem posílám náruč zdraví a pohody.
A nyní tramtadá..... hádanka bude objasněna.....
V pátek dostala jsem balíček z CET 21 a tam tyto dvě krabičky a chvilka napětí, hádání a vzrušení. Také jsem si říkala, čaj? Ručníky, nebo v prášku kokteily.... každopádně potěšena jsem byla a kdybych si vzala brýle, dočetla bych se, že krásné krabičky obsahují keksíky. Jo tak a je to venku, kdo hádal keskíky měl pravdu. Co se týká ovoce tak opravdu Churma - kaki.
Dozrávalo na misce doma nejméně 14 dní, musí být měkké, jinak je trpké. Pochutnala jsem si moc až je uvidíte neváhejte a vyzkoušejte, já je kupuji jedině ve slevě jinak je drahé.
A nyní letím k televizi na " KUKY SE VRACÍ ". Mějte krásné sny a pohodové dny.

" PRO NATTY "

16. října 2011 v 15:39
Říjen - neděle 16. 10. 2011


Milá Natty pro Tebe hraje můj vnuk " Kulíšek " , zpívá jeho kamarád Honzík.

"CAPOEIRA"

8. května 2011 v 23:20
Květen -neděle 8.5.2011Kdo si hraje nezlobí!Znáte to možná taky ze svého okolí,my jsme měli zájmové kroužky například-skaut,sokol,jiskry,pionýr,nebo taky výtvarný, hudební......... dnes jsem byla na Capoeiře.....


Capoeira je kombinace bojových technik s hrou na hudební nástroje a akrobacií.Je zaměřena na všestranné rozvíjení smyslu pro přátelství a úctu k druhému.

Kolébkou Capoeiry je brazilský stát Bahia.Její zemědělská oblast je poznamenaná historicky velmi negativně masovým dovozem otroků.
Takový byl i dnešní úvod přehlídky tohoto bojového umění Capoeiry v Orlové.Děti nám zahrály za doprovodného slova jejich trenéra,který pracuje pod Světovou asociací krátkou scénku z tohoto období.
Capoeira je nejvyznamější fenomén původně africké a především angolské kulturní tradice.Je to obrana beze zbraně jenž se původně používala proti zlodějům slepic,násilníkům,lupičům a také proti zvůli bílých otrokářů.
Od roku 1707 byla zakázána,v Brazílii tvrdě trestána od roku 1808 a postihoval se krutými tresty byť jen náznak tohoto umění.
Od roku 1972 nastal rozkvět v oblasti Capoeiry,díky státu Brazilie dostala pevná pravidla a stala se tak po fotbalu druhým nejoblibenějším sportem Brazílie.

Nevím zda krátce,ale snad dostatečně zasvětila jsem vás do capoeiry a nyní mě zbývá vysvětlit jak jsem se k ní dostala já a hlavně můj fotoaparát.Tímto sportem se zabývá můj vnuk Kubík a jeho maminka,má dcera.
Kubík nás s manželem pozval na slavnostní páskování,které se konalo právě v Orlové odkud pochází Kubíkův trenér.

Páskováním se buduje postavení v copoeiře.Dnešnímu páskování byli přítomní trenéři s Brazílie,kde byl také na stáži trenér Kubíka.Bylo to velmi slavnostní a děti si považovaly před samostným páskováním ukázku tohoto sportu spolu s těmito trenéry.Ti je k samotnému páskování takto přivedli a samy páskování provedli.Druhý z leva je Kubík.
Kuba na spodním snímku s trenérem,(mám dojem,že se říká s mistrem)tuším brazilcem nastupuje k vystoupení před páskováním.....


Za úskostlivého pohledu,zda vše zvládne jak má kontroluje Kubu jeho máma(má dcera sedí vedle paní v černém tričku)......Kuba vše zvládl na 1***.....

a už je samotné páskování-první je žlutý pásek...Kuba dostal žlutooranžový najednou získal dva.....i mamka Blanka se usmívá......

No a konečně páskování.....

Á JE TO........

S dědou máme ohromnou radost a tak si říkáme jak jsou ti naši vnuci rozdílní...jeden hraje na klávesy,zabývá se animací,druhý zase sportuje třetí a čtvrtý také propad sportu a pohybu,no a ten pátý?Ten se pokouší teprve o pár krůčků...a kdo ví má rád jak mu zpívám písničky......

"HÁDEJ HÁDEJ HADAČI"

11. března 2011 v 17:36
Březen-pátek 11.3.2011
PRO NATTY

Ano ano čípak čípak je a kde jsem byla,že jsem si takový nehtíky opatřila?za ....A za ......B za ..........CUhodnete kde jsem byla?
Souhlasím s Natty není nic horšího než zanednaný zevnějsšek ať se to týká žen či mužů,děvčat či chlapců.
Copak je to?Přeji vám pohodový a snad už více jarní víkend!!!!

POZVÁNÍ HRA

27. září 2010 v 13:36
Září-pondělí 27.9.2010

A je to tu,nikdy neříkej nikdy!!!Nedávno jsem dostala pozvání do hry na svůj blog a odmítla jsem.Dnes ale od Jarušky jsem pozvání přijala. Nevím možná je to tím,že je na téma "Kuchyně"?

1-splnila jsem první bod-kdo mě pozval"Jaruška-Tichá pošta". 2-napsat pět oblíbených a vyzkoušených jídel-vařím dobře-to říká moje rodina-vařím a peču ráda-to říkám já.

1-PEČENÁ KACHNIČKA-ČERVENÉ ZELÍ -BRAMBOROVÝ KNEDLÍK-ČERVENÉ VÍNEČKO

2-ŠKUBÁNKY S MÁKEM

3-ŠPENÁTOVÝ SALÁT SE ŽAMPIÓNY

4-SYROVÁ ČERVENÁ ŘEPA S MRKVIČKOU

5-DOBRÉ KAFÍČKO A ZÁKUSEK PŘI POSEZENÍ S PŘÁTELI

Pět oblíbených a vyzkoušených jídel by tu bylo.Snad jen upřesnění u zákusku-raději světlejší-čokoládové nemusím.

3.Nyní dodat recept-"ŠPENÁTOVÝ SALÁT SE ŽAMPIÓNY"

Suroviny-špenátové listy,žampióny,červená cibule,sýr Niva a Balkánský,bílý mletý pepř,citrónová šťáva,olivový olej "Panenský",sůl poze dle potřeby a zvoleného sýru. 

Špenátové listy opláchneme-necháme okapat na cedníku,žampióny otřeme ubrouskem-pokrájíme je na tenké plátky-neloupeme-jsou svěží -bílé,cibuli oloupeme nakrájíme na půlměsíčky,sýr nastrouháme na hrubém struhadle.Do hrníčku nalejeme olivový olej,přidáme trochu pepře-bílý je více ostřejší,zakápneme citrónovou šťávou-(mírně-je již také na žampiónech)a našleháme.

Špenátové listy dáme do mísy, přidáme žampióny(ty jsme pokrájené na plátky mírně zakápli citrónem aby nezhnědly),cibuli,sýr,polejeme zálivkou a promícháme.Kdo chce mít sytější salátek přidá vajíčko uvařené na tvrdo.Podáváme s pečivem a dobrým bílým vínečkem.Přeji dobrou chuť.

Nyní mě zbývá poslední bod a to pozvat deset lidí do soutěže.Zvu tedy-no bude to oříšek deset soutěžících ale snad se zdaří.

1.HANKU              3.EUREDIKU           5.BLANKU         7.DARINKU       9.VIKA

2.EMU                  4.ALENKU               6.JITKU            8.BABČU         10.NATTY

Těším se na vaše recepty a pamatujte"KDO SI HRAJE NEZLOBÍ"

K4

             
HRA-POZVÁNÍ

13. září 2010 v 16:35
Září 13.9.2010Ač nemocná poctivě se potící  a patřičně naříkající nad bolestmi celého těla,včetně oka(připomíná mě to malé dítě naříkající,že jej vše bolí a to i oko).Nedalo mě a dnes jsem zapla PC a dočetla jsem se na svém blogu o pozvání do"ZÁBAVNÉ ŠTAFETOVÉ HRY".

Tak jsem byla překvapená ale pozvání od Květy jsem přijala,zároveň se omlouvám ostatním.Měla jsem těch pozvání více.Nyní jsem splnila bod č.1-uvést kdo tě do hry pozval.

Nyní bod č.2.-vyjmenovat 10věcí,které mám ráda...

1.Rodinu.

2.Domov-estetično,útulno.

3.Pohodu a radost všech kolem

4.Posezení s dobrými lidmi na kafíčku.

5.Pěknou knihu,výstavu,divadlo koncert.

6.Odborníky na svém místě.

7.Přírodu-květiny ,stromy,motýli  a výlety do přírody.

8.Moře.

9.Hory.

10.Sport-nyní již pouze jízdu na kole,plavání,turistiku(dnes již velmi

omezenou-spíše procházky pod horami).

Ne není to zdaleko vše co mám ráda a jak tak koukám i pořadí bych nyní pozměnila.Hlavně odborníky na svém místě bych dala na druhé místo ve své tabulce.Ale nedělám změnu a vrhám se na další bod.

V pořadí bod č.3.

Prostřednictvím komentáře pozvat dalších 10osob do této hry.A to bude kámen úrazu ale pokusím se.Jen škoda,že se to musí psát do konentářů.Možná by se rádi zúčastnil i ten kdo chodí občas juknout na naše blogy.Do hry zvu a budu móc ráda když se jí zúčastní:

1.Babča-blog.cz

2.Nattynka- blog.cz-"Zdravý životní styl s Natty"

3.Euredika-blog.cz

4.Darinka

5.Vik

6.Vlasta

7.Emu

8.Bohunku

9.Zdenku

10.Blanku

ČÁRINKA

Tímto Vás milí zlatí zvu zapojte se do hry,nebojte se nic.Kdo si hraje nebude zlobit a tak nezlobte a pojďte si hrát.Kdo by nechtěl nebo nemohl(třeba si nerad hraje,může poslat náhradníka.Bohunka se nebude se Zdenkou a Emou vymlouvati!!!).

Mé obavy se potvrdily nesehnala jsem určený počet hráčů,mohou být zapsány i náhradníci?Není příkaz "náhradníci NE!" a není ani povolení "Náhradníci ANO!".

A nyní babo raď!!!

 
 

Reklama