RODINA

" STUDIO -VSTUPTE - NATÁČÍME"

8. června 2020 v 16:47

ČERVEN 2020-06-08

V jednom z mých předešlých článků jsem psala o své účasti na natáčení klipu skupiny "SVĚTLO", frontman této skupiny je náš vnuk Daniel.

www.fukcarinka.blog.cz/1903/tak-nevim


V tomto klipu jsem byla uvaděčkou v kině, a ač mě byly v celém klipu vidět na vteřinku "pouze" mé ruce, přesto všechno jsem si natáčení užívala. To byl rok 2019, nyní v roce 2020 jsem byla opět Danielem požádána, zda bych byla svolná dostavit se do natáčecího studia. Jen vám se zde přiznám, že jsem byla svolná okamžitě a taky, že jsem se na natáčení moc těšila. Ovšem kámen úrazu přišel v momentě, kdy jsem se dozvěděla, že mám zpívat a zpívat bude celá rodina. Což o rodinu a její zpěv jsem se nebála, ale já, která měla v jednom zařízení MŠ zákaz vyučovat hudební výchovu, neboť se paní ředitelce nezdál můj hlas být hoden zpěvu a malé děti by mohly utrpět újmu.

Později jsem zjistila, že to nebylo až tak mým hlasem, ale nechutí paní ředitelky plnit si své povinné učební hodiny formou doprovodu právě tohoto oddělení na vycházkách do okolí. Naše spolupráce i tak fungovala bezvadně, na procházky mě doprovázela vychovatelka a později paní ředitelka coby inspektorka na mě držela a ledaco se dalo zařídit. Žádné čachry si nepředstavujte, vycházela mě vstříc vždy s umístěním blízko bydliště. Z počátku jsem fungovala jako zástup za mateřskou až později, právě díky své bývalé ředitelky jsem dostala stálé místo.

To jsem se ale hodně vzdálila od původního záměru vylíčit, jak jsme natáčeli tajně rodinný dárek v podobě songu mému muži k 70. Z důvodu naší izolace před covidem, byl problém, jak se dostanu z domu bez mého muže. Ven jsme chodili pouze spolu, našimi společníky byla dezinfekce, rouška a rukavice, také naše řádně vydezinfikované auto. Rodina pouze u dveří a pod balkonem, najednou bylo potřeba být bez muže a setkat se s vnukem, trochu tomu nahrálo rozvolňování. V pozadí však strašil výskyt covidu na dole Darkov, což nás opět na chvíli uvrhlo v nejistotu. Akce převoz mé osoby do studia, kde "jako" budeme natáčet sami dva s Danielem "něco"v podobě starší paní do klipu skupiny Světlo zapůsobilo na mého muže až tak, že při představě, tvrdnout s námi ve studiu až zas skoro do večera dal okamžitý souhlas, ať převoz zajistí Daniel. Hurá, děda zůstane doma a my až tak nelžeme, starší paní nakonec jsem.
Celá roztřepaná jsem si stoupla po malém školení vnuka, před mikrofon a jala se zpívat. Jak vše proběhne a jak dodržet rytmus a melodii bylo jasné Danielovi, ne však mě. Nakonec vše dobře dopadlo, já jsem tak trochu jak už víte "fukčarinka", ledacos umím začarovat a Daniel je jak by naše babi řekla "machr" na svém místě. Pěla jsem od srdce a hlavně s láskou, tak jako ostatní členové naší rodiny. Nakonec sami posuďte, jak se nám to vše podařilo.

www.youtube.com/watch?v=MwE1nuBaEbE


Mě nezbývá, než všem našim milým členům rodiny i zde poděkovat, děda byl dojatý k slzám, když si po vašich telefonických přáních a video hovorech dárek na emailu rozbalil. Také vám, návštěvníkům mého blogu přeji pohodové dny prožité ve zdraví.

" NEPLÁNOVANÉ SETKÁNÍ "

1. září 2017 v 20:18
ZÁŘÍ 2017

Neplánované, za to srdečné bylo setkání části rodiny u našeho syna. O minulém víkendu dceři končily prázdniny a nečekaně zavolala, že by si vzala našeho vnuka na výlet. Byli jsme s manželem opět hlídací víkendoví babi a děda, docela jsme dceřinu nabídku uvítali. Byl teplý a slunečný den, plánovali jsme odpolední posezení ve stínu na balkoně s dobrou knihou.
Jeden telefonát se snachou vše změnil a my strávili příjemné odpoledne u syna na zahradě pod pergolou.
Nejdříve jsme však udělali exkurzi po domě, který si dali naší mladí k obrazu svému, pak po velké zahradě včetně skleníku. Potěšilo nás, co vše si vybudovali. Domeček byl jejich společným snem a ten si splnili.
Syn i vnuk pak ještě něco navrch a tím byla fenka Eisis.
Nedá mě to, nedat sem fotografii starou tak 10 - 11 let z období vánoc s našimi vnuky. Na vrchní fotografii jsem s vnukem Radimem a Eissi, dole pak je Radimek uprostřed. Je to důkaz jak ten čas letí. Další z vnuků sedící vedle mě je Míša a pak Kubík. Dnes chlap jak hora, jo to je nostalgie, čas děsně letí ...

Nakonec tam za námi přijela vrátit našeho nejmladšího vnuka Ondráška i dcera se zetěm.

Nakonec se potvrdilo ono známé - "nikdy neříkej nikdy", myšleno v mém případě s pejsky. S Eissi jsme byly kámarádky ihned.
Všem vám přeji pohodový první zářijový víkend vaše Fukčarinka

" LOUČENÍ "

30. července 2017 v 20:31

Červenec 2017

Jak začít, loučením, anebo vycházkou v lese. Dnes měl můj foťáček hody a to přímo lukulské, nikdo z rodiny nevydal zákaz fotografování. Již minule jsem se zmínila, že mám zákaz fotit své vnuky. Jen uvidí v mých rukách foťák, hned slyším babííí nefotit. Dnešní den byl výjimečný, Ondrášek náš nejmladší vnouček nestačil ani protestovat. Měl jiné starosti, odjížděl na svůj první pobyt na letní tábor.
Zpočátku byl hrdina, ale jak se blížila doba odjezdu, tak v něm byla malá dušička. Ovšem nebyl sám jak vidno z fotografií. O hodně starší chlapec měl větší problém odloučit se od rodičů. Nakonec si dal říct a do autobusu nastoupil.
Nastalo mávání maminek, tatínků, babiček a dědečků, ne však všech ratolestí sedících v autobuse.
No a tak jako obvykle, když někoho vyprovázíme a loučíme se, tak i dnes vedla naše cesta ven do přírody. Jak já říkám, vše je nejlepší rozchodit. Vydali jsme se do blízkého lesa …
Vyfotit kousek pařezu s mechem, nebyl problém…
Pak najednou kde se vzal, můj první letošní hřib přede mnou stál. Byla jsem tak překvapená, že jsem jej v tom lese nevyfotila, neboť na mě volal manžel z cesty, že hřiby u nás nerostou. Rostou, já zrovna jeden našla, ale pak už žádný jiný a tak jsem po dvaceti minutách hledání vzdala a doma hřib vyfotila.
Byla jsem ranní procházce ráda, neboť zde bylo odpoledne příšerné vedro. S detektivkou na balkoně od spisovatelky Hany Militké bylo odpoledne docela příjemně. Autorčiny knihy mohu vřele doporučit ...
Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

" POSLEDNÍ ČERVENCOVÝ "

31. července 2016 v 21:09
Poslední červencový článek bude ve znamení narozenin našeho syna a vnuka. Narozeniny slaví společně, neboť se narodili ve stejném měsíci - červenci, jen s jednodenním rozdílem.

Lehký ovocný dortík měli společný, Ondrášek tam měl šest svíček a jeho tatínek číslovku třicet devět z červeného rybízu. V parný červencový den nám všem bylo příjemně na zahradě pod pergolou. Ondrášek nám předvedl jeden ze společných narozeninových dárků nové kolo. Odra bude po prázdninách školák a tak aktovka bude určitě v jednom z dalších narozeninových balíčků.
Přidám fotky kytiček, které jsem dostala od manžela, dcery a kamarádky k svátku. Trochu jsem si pohrála se slunečnicí...

Všem vám přeji pohodové dny prožité ve zdraví vaše Fukčarinka

" BUDU ZA CHLUBILKU"

25. září 2015 v 19:18
Září - pátek 25. 9. 2015

Dnes budu za chlubilku moc ráda ač vím, že se to nemá, ale na druhou stranu vím, že babičky být za chlubilku mají občas povoleno. Není to tak dávno, co se nám narodil vnouček Daniel.Slovíčko dávno nevím, zda je zde na místě, neboť už je to skoro 18 let.
Daniel je náš nejstarší vnuk a po vzoru mého muže, svého dědy se věnuje hudbě. Jak se říká, jde ve šlépějích svého předka, založil si také kapelu, jako děda, hraje pro radost.
K hudbě a lásce k ní jej přivedl kdo jiný než děda, dovolím si zde poznamenat jen, tak jak se říká, nebo píše pod čarou, že i já jsem přispěla svou troškou do mlýna a to zpěvem. Klidně sem napíši, že mám "hudební hluch", ale zpívám si často a ráda. Zpívala jsem společně s Danielem a to od jeho útlého dětství. Podotýkám, že dobře vím jak děda, můj muž trpěl, my dva s Danielem jsme i přesto zpívali o sto šest. Něco málo o hudebním hluchu jsem pro zajímavost vložila ze zdroje:
A tím se dostáváme k absolutnímu hluchu, odborně řečeno amúzii. I tady můžeme mluvit o amúzii absolutní a relativní. Většina lidí, kteří tvrdí, že mají absolutní hudební hluch, jsou ve skutečnosti relativní amúzici: slyší, když oni sami nebo ostatní zpívají falešně, ale nejsou schopni správně intonovat. Těm může do značné míry pomoci hudební trénink, zatímco u absolutních amúziků by to byla ztráta času.
Dnes emailovou poštou ranní mě přišel odkaz na Danovu studiovou nahrávku. Zde: https://www.youtube.com/watch?v=wdOPFNtpVZE Text, hudbu a její aranžmá včetně zpěvu je Danova práce. Kdo je v hudbě laik jako já, tomu prozradím, že aranžmá hudby je sestříhání zvolených hudebních nástrojů na elektronických klávesách - keyboardu. Tak a je to! Jsem babička chlubilka, mám radost a tak jsem ji vytroubila do blogového světa …
Všem přeji radostné a pohodové dny vaše Fukčarinka

" MÁM RADOST"

14. prosince 2014 v 18:54
Prosinec - neděle 14. 12. 2014

Mám velkou radost a jsem moc ráda, že jsem dnes byla s manželem povzbudit svého vnuka Jakuba na fotbalovém turnaji starších žáků. Svou zálibu a hlavně radost ze sportu a pohybu dnes zúročil. Občas říkám, že je se svým bratrem naším vnukem Míšou jak " pytel blech". Stále akční, stále v pohybu.
Dnes získal náš Kuba ocenění - "Nejlepší brankář" ...
Celkově skončilo jeho družstvo FK Těrlicko ze sedmi na čtvrtém místě, ale technicky má Kuba našlápnuto správným směrem. To víte babička chlubilka, jen se tu tetelím a vzkazuji tímto : " Kubo neusni na vařínech a šlápni ještě více do toho! Nic není zadarmo! "
Tak nevím kdo víc zářil, zda Kuba nebo my s mužem. Nás dva nikdo nevyfotil, tak není srovnániSmějící se. Každopádně se těšíme na další zápas FK Těrlicko starší žáci - "Do toho, ať stojíte příště na bedně!" Mrkající

A co popřát vám návštěvníkům mého blogu? Zdravíčko, pohodu a taky radost ze svých vnoučat. Mějte pěkné dny vaše Fukčarinka

"JAK JE TO VŠECHNO VE SKUTEČNOSTI"

8. listopadu 2014 v 1:09
Listopad - sobota 7. 11. 2014

Jak jsem již zde několikrát napsala, jsme velká rodina - čtyři děti - dva synové Radimové, dvě dcery - Šárka a Blanka. Máme se rádi, pomáháme si navzájem.Všechny děti jsou naše - mé a mého muže, u nás se neříká- "TVÉ" nebo "MÉ" děti".
Všechny jsou naše, mají sice jiné maminky a tatínky, ale jsou to "jen naše děti". Společně slavíme narozeniny, úspěchy ve škole, či práci.
Hlídáme vnoučata, aby děti mohli za výdělkem již od mala a nemuseli zůstávat při jejich nemoci na paragrafu.
Jak to tedy je ve skutečnosti? Začnu dcerou Blankou a synem Radimem, kteří se společně se mnou staly součásti nové rodiny.

Dole je náš nejstarší syn Radim se svým synem Radimkem. Foto je z velikonoc tuším 2012

Další v pořadí je dcera Blanka za ní stojí můj muž. Vnoučata Jakub a Michal
Na této spodní fotce je dcera Šárka, se synem Radimem. Mají sice jinou maminku, ovšem já sama je mám ráda moc. Mám to tak - jako bych byla jejich mámou odjakživa.

Dcera Šárka se s vým mužem na promoci
Poslední foto bylo právě v těch tanečních jak už jsem psala na "PULKOLONĚ". Mnozí jste napsali, že jsme si s dcerou Šárkou podobné, pochopila jsemMrkajícíUsmívající se, máme se rády, jak je potřeba navzájem si pomůžeme. Víme, že můžeme přijít navzájem pro radu, či pomoc.


Společná fotka já a vnoučata už je pár let stará - jsou to jedny velikonoce, kdy jsme se všichni sešli.
Zde naši chlapi sází společně na zahradě narozeninový strom
Snacha Simonka v začátcích budování skalky.
Já hlídám Ondráška ....
Všichni pohromadě na zahradě, v době, kdy získávala nynější podobu...

Má moc hodná snacha Milena, manželka mého syna Radima
To je vše, co jsem chtěla na vysvětlenou dodat k naší rodině po přečtení vašich komentářů. Přeji vám všem pohodové dny vaše Fukčarinka

" TANEČNÍ - PŮLKOLONA"

5. listopadu 2014 v 16:21
Listopad - neděle 2. 11. 2014


Měla jsem snahu dát dnešní příspěvek na blog již v neděli. Zvítězila únava, dnes však své předsevzetí splním. Stejně si tak říkám, že tu ani nestačím dát vše co bych chtěla.
Tak ten čas letí, náš nedávno malý vnouček vyrostl v mladého muže ....

Přišel čas tanečních, čas běžel a byla tu půlkolona, na kterou nás Daniel pozval. V sále se špatně fotilo, z počátku vládla mezi učinkujícími nervozita. Ta však záhy odpadla a večer se skvěle vydařil.
Daniel se svojí taneční partnerkou ...

S rodiči, naší dcerou a zetěm ...

Tak to bylo malé říjnové ohlédnutí. Nyní už máme listopad, všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

" SLIBY SE MAJÍ PLNIT "

1. října 2014 v 15:23
Září - pondělí 22. 9. 2014

Vím, že se říká : "Sliby se mají plnit". A tak i mě nezbylo nic jiného, než svůj nerozvážný slib plnit. Nevím kdy, ale asi tak v květnu se mě zeptal vnuk Daniel, zda bych se s ním projela na motorce. Hned jsem souhlasila, byla jsem si dobře vědoma toho, že Daniel motorku a zrovna tak řidičák nevlastní. Navíc jsem byla přesvědčena, že to je jeho pouhý sen.
Jednoho dne o prázdninách mě vnuk překvapil. Někdo zazvonil a pohled z okna situaci okamžitě vyjasnil. Byl tam Dan s motorkou a řidičákem v kapse. Ten den se nic nedělo, jen se přijel zeptat, zda můj slib platí.

Co mě zbývalo, přece nejsem zbabělec. Leč začalo mě v hlavě šrotovat, že já vlastně nohu tak neohnu a tím pádem ani na motorku nenasednu. Chyba lávky Daniel myslel na vše.

Babi obyčejná stolička vše vyřeší, néééé to bylo něco na mě. Tak teda jo, šrotovala má hlava a záchrana byla hned venku. Dane před barákem néééé. Babi není problém nasedat budeš za městem, vše zařízeno. Nezbylo než slib dodržet a na motorku se dostat pomocí stoličky.
Co se dá dělat? Slib, je slib ...
Krátká jízda se nekonala, Daniel není žádný troškař a tak se jelo na zahradu k synovi do Stanislavic přes Karvinou a Těšín . Cestou jsme potkávavali protijedoucí motorkáře, leč úmysl pokynout jim mě zradil s obavou pohnutí se byť jen o mimlimetr. Na zahradu jsem přijela přimražená, držíc se křečovati Daniela. Byla jsem šťastna, že jsem splnila svůj slib, že jsme šťastně dojeli. Mimochodem Dan jel předpisově a skvěle! Ovšem jak nástup, tak výstup z motorky byl problém. Nu což, pomoc od mého muže a vnuka Ondráška byla přímo obětavá.
Já se smála a smála. Byla jsem ráda, že vše zdárně proběhlo ...

A jestli se ptáte zda dál budu své sliby plnit, tak jo budu. Více si je však nechám projít hlavou. Ne, jízdy na motorce s Danielem nelituji, byl to zážitek a důvěra v rozvážné jednání vnuka Daniela.
Velkým obdivovatelem motorky byl i Ondrášek ...
O to, že není žádné "BÉČKO" nás hned přesvědčil. Jeho kolo je skoro jako motorka, však taky na něm jezdí z dědou na výlety.
Zpět domů jsem se vracela již v autě s manželem, přece je to mnohem pohodlnější.Tak to vidíte, na závěr si mohu odškrtnout svůj další slib, který jsem si dala sama sobě. Dnešní článek jsem začala psát v pondělí 22. září s tím, že jej co nejdříve dokončím. No a dokončen je dnes. Usmívající se
Všem vám tak jako obvykle na konci mého psaní přeji zdravíčko a dny plné pohody vaše Fukčarinka

" VÝLET DO PŘÍRODY"

17. srpna 2014 v 19:10
Srpen - sobota 16. 8. 2014


V mém posledním příspěvku bylo hodně povídání, dnes bude změna. Málo povídání, ale o to více fotek. S vnoučaty a dcerou zajeli jsme si dnes dopoledne do přírody. Cíl naší cesty byla blízká vesnička lázeňská vesnička pod horami - Komorní Lhotka.

Komorní Lhotkou protéká říčka Stonávka ...
Stonávka protékající kolem chatové oblasti nabízí své služby, které jsou využívané porůznu, tak zde třeba k malému osvěžení ...
Nebo také k posezení a malému zadumání ...

K dopolední siestě ...
Troše pohoupání na houpačce, kde se taky houpávala dcera, máma našich vnuků ...
V Komorní Lhotce je moc krásně ať už se vydáte jakýmkoliv směrem - výše do hor na Prašivku, pokračujete- li dále po vrcholech, tak pak na blízký vrchol Kotař. Nebo také zůstanete pod horami a od známé sauny pokračujete dále až do míst, které jsme dnes navštívili my. Projdete se chatovou oblastí podél řeky Stonávky.

Ať už se vydáte kamkoliv, určitě skončíte u podobné ostružinové plantáže.
Že jich tam bylo ...

Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka
Málem bych zapoměla, chtěla jsem se zeptat, zda někdo z vás nebude znát název této houby. Roste našim dětem hojně na zahradě. Neznáme ji, pouze se dohadujeme zda to nejsou žampiony. Fotila jsem mobilem, tak nejsou fotky nic moc.


Ještě jedno opomenutí a to získání diplomku u Natty v soutěži " z čeho pírko je"?
Náhodně nahlédl můj Fukčarinek přes rameno a soutěžil také. Natty děkujeme za krásný diplomek.


" KOZU Z KERSKA UŽ MÁM "

9. května 2014 v 12:17
Květen - pátek 9. 5. 2014

Jak začít story " KOZA Z KERSKA" ? Nejlepší bude připomenout loňský výlet do Kerska zde pokud jak má známá Jaruška by řekla: "KVIKNĚTE" NA ČERVEN 2013

Červen 2013

"KERSKO"- ve stručnosti pro ty z vás , kteří článek z loňského roku nevyhledají má návštěva v ateliéru " KUBA " v Kersku, odolání koupě "KOZY". Zde třeba podotknout, že jsem měla sebou hotovost, jenž jsem dostala od dcery k loňským narozeninám s přáním koupit si "NĚCO" jen a jen pro sebe.

Koza mě lákala, ale šetřilka ve mě šeptala: " NEUTRÁCEJ ", poslechla jsem a neutrácelaNerozhodnýZamračený Koza zůstala v Kersku a já odjela domů.
Už v autobuse cestou zpět z Kerska jsem litovala. Až letos při svém blogovém bilancování roku 2013 jsem se o koze zmínila, má dcera si vše přečetla a akce "KOZA Z KERSKA" byla odstartována. Spojila se s majiteli ateliéru "Kuba", aby zjistila zda se dá koza poslat. Měla velké štěstí koza i dcera. Pan majitel měl cestu k nám na Severní Moravu, dokonce snad jel i přes naše město, či zajel do našeho města. To už nevypátrám, vím jen, že místo předání byla benzínová pumpa. Svou vysněnou kozu jsem dostala k velké mé radosti od dcery k letošním narozeninám. Tak nevím, ale asi jsme si byly s kozou souzené .......
Při dnešním porovnání snímečků z kozou vidím rozdíly, najdete je? Já jsem našla dva, kolik jich najdete vy?
Moc vám všem děkuji za přání k mým letošním narozeninám. Přeji vám pohodové dny a také zdravíčko. Příště se snad dostanu k našim aktivitám v "Centru volnočasových aktivit". Prozradím jen, že jsme uspořádali výstavu "Šikovné ruce seniorů 2014 ". Ve středu 7. 5. 2014 nás jelo 47 seniorů na Sportovní den seniorů Moravskoslezského kraje, ale to vše a snad ještě více příště. Zápasím tak jako snad všichni senioři s časem, často používám ono známé - nemám čas.

OSLAVA

21. července 2013 v 23:54
Červenec - neděle 21. 7. 2013

Náš nejmladší vnuk Ondrášek oslavoval své třetí narozeniny a kde jinde, než na zahradě.

Byl krásný letní den, tak přece nebudeme sedět doma u Ondráška v bytě. Pro všechny případy, ale maminka Simonka přichystala i posezení pod střechou .....
Nebylo však třeba. Ondrášek dostal něco málo sladkostí s kytičkou ......
a pak už honem za kamarádem Matýskem, který přišel také popřát s maminkou, tetou Mirkou. Ta upekla Ondráškovi moc hezký dort se třemi svíčkami.
A nyní honem rozbalit dárky.
Matýsek taky pomohl rozbalovat ......
Dárků bylo plno .... hráli si malí a velcí
Nejvíce se líbil ponk s nářadím, vyzkoušet jej bylo třeba i na zahradní houpačce ....

Děda byl v pernamenci stále. Dokonce byl povolán, aby už konečně pomohl na odstrkovadlo připevnit zvonek. No co kyby? Klakson není, tak aspoň zvonek. Přece nebude Ondrášek na polní cestě mezi poli volat stále: POZÓR JEDÚÚÚÚ!
A kde jsem byla já babička? Já přece vše fotila .... a pak, pak taky vedle toho moc dobrého dortíku na houpačce ....
A tatínek od Ondráška? Tak ten byl taky na houpačce a bylo mu moc veselo, nevím zda se zrovna smál co říkal dědeček Ondráškovi a nebo byl veselý z toho, že byl taky oslavenec. Měl totiž tu sobotu také narozeniny. Tak ještě jednou naši kluci přejeme vám zdravíčko!
A vám všem milí moji návtěvníci mého blogu přeji pohodové dny. Vaše

KVĚTINY V BYTĚ

26. května 2013 v 17:24
Květen - neděle 26. 5. 2013

Není to tak dávno, kdy jsem jásala nad rozkvetlou orchidejí. Bylo to tuším v únoru, byla jsem šťastná, že mě začala po dvou letech znovu kvést.
Kvete dodnes, pěkně se rozrostla ..........
květy postupně přibývaly, dnes je z ní krasavice ......
a budu se chlubit dál .......
Dnešní nadpis článku zní "Květiny v bytě", rubrika "RODINA" - a tedy květiny od mé rodiny ....... Pivoňky .......
Gerbery .......
lLilie ......
Orchideje ......
Antúrie .....
a můj koutek v mém pokoji ......
Nakonec diplom od Natty, jenž mě udělala velkou radostMrkající, však řekněte sami, není nádherný?
a dnešní téma týdne? Jděte do háje, byla jsem ráda, že mohu psát o květinách v bytě ..........
Nic ve zlém, třeba někdo téma týdne zpracoval. Nakonec uvidím při návštěvě vašich blogů. Přeji všem pohodové dny plné zdravíčka ......

"SOVIČKA K PROMOCI"

5. července 2012 v 0:04
Červenec - 4. 5. 2012

Nyní o prázdninách bude mé blogování a taktéž návštěvy k vám na vaše blogy velmi nepravidelné. Leč o to více se budu s vámi těšit na blogové setkání.
Dnešní den utekl takřka jako voda a nakonec jsem nyní zjistila, že je více než dvaadvacet hodin a k Natty na soutěžení je již pozdě. Nu což zítra je také den. V nadpisu mám "Sovička k promoci", ano pozdě, ale přece jsem dnes sovičku vlastnoručně vyrobenou dceři předala.
Oslava promoce již také proběhla, krásně jsme si poseděli v restauraci při dobrém jídle. Vzpoměli jsme společně s rodinou dcery na léta její puberty až po získání titulu Magistra, kterému předcházel titul bakalář.
Spodní snímek dcera s červeným diplomem a titulem bakalář spolu se synem ....
A zde má vlastnoručně zhotovená sovička v našem Centru volnočasových aktivit, bylo to mé první setkání s hlínou.... "MOUDRÁ SOVA" a jak jinak než na knize plné moudra ......
Plná obav zda bude dílo ve vypalovací peci poslušno a nepopraská zhotovila jsem raději sovičky dvě ...Mohu jen napsat, že se líbily a moc. V úterý jsem byla v keramickém kroužku opět a začaly jsme s děvčaty pracovat na medailičkách ke Dni seniorů. Naše kluby společně s Magistrátem města pořádají k této příležitosti "Pochod seniorů". Můj Fukčárinek nám zhotovil formu boty a my jsme se činily.
Musím zde napsat, že jsme si užily i plno legrace při úvaze zda napsat ve zkratce Seniorský Pochod či Pochod Seniorů. Některou z nás napadlo, že ve zkratce P. S. by mohl některý z unavených seniorů vyčíst také Poslední sbohem Smějící se a to bychom tedy nechtěly. Takže zvítězilo S. P. 2012. Za úkol máme zhotovit 150 ks botiček a tak se máme do začátku října co činit. Tedy jeden by řekl, že je čas, ale já zastávám rčení: "Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek", no jasně hned jsem to všem zdůvodnila. Holky jsme hlídací babi, pak budou prázdniny, dovolené, lázně a nemoci tak ať je hotovo! Máme jich prozatím rovnou stovku.
Nyní musí týden schnout a pak půjdou botky do pece. Ještě vám ukážu "Zlatou vařečku" tu zhotovila kolegyně pro svého švagra k narozeninám, jenž velice rád vaří.
Přeji vám všem pohodové dny .....

"SETKÁNÍ"

6. května 2012 v 19:44
Květen - neděle - 6. 5. 2012

Dnes nás přišla po dlouhé době na navštívit celá rodinka naší dcery. Píši úmyslně celá, neboť většinou přijde dcera s některým vnukem. Jednoho dá do kroužku a s druhým se na chvilku zastaví. Zeť pracovně cestuje po celé republice a tak našich společných setkání je poskrovnu.O to jsme měli s mým Fukčarinkem větší radost. A jelikož naše celorodinné narozeninové setkání prozatím není v dohlednu, přišli mě moji milý popřát a předat dárek.
Do koše plného květin jsem dostala tyto krásné lilie.
Od Míši a Kubíka pak obrázky ......
od všech pak společně rozpékač jablíček. Tak jsem o něm mluvila, že jej dcera objednala. Hned jsme jej vyzkoušeli a upekli v něm jablíčko na zkoušku. Vůně a dobrota, moc velkou radost mě dárky udělaly.
Ještě jsem dostala mé oblíbené bílé vínečko z Templářských sklepů, ale to jsme ani neotvírali, neboť jsme měli jiné pitíčko a dobroty.
Nasmáli jsme se Kubíkovi, když se s chutí pustil do rolády, která na přání Míši byla pouze s džemem a bez kokosu, za to hojně se šlehačkou. Tu mají kluci rádi. Kubík asi při třetím kousku najednou povídá: "Jů tu já nemám rád". Myslel tím džem s černého rybízu, kterého se při svém posledním pobytu u nás přejedl. Mazal si jej totiž na jogurtové lívanečky v tak velké množství, že mu pak bylo nevalně.
Každopádně jsme měli dnes pohodové odpoledne, které přeji také vám všem v následujícím týdnu.

"ŠMIGRUSTOVÝ KOLEDNÍCI"

9. dubna 2012 v 16:56
Duben - pondělí 9. 4. 2012


Dnešek byl v naší rodině ve znamení koledníků. Sešlo se u nás po velmi dlouhé době všech pět vnuků. Jsou to kluci jako buci a musím se přiznat, že jsem z toho hromadného setkání měla obrovskou radost.
Příprava na dnešní den začala již včera. K večeru přivezl pro mladší koledníky nejstarší vnuk Daniel karabáče. Sám je upletl na chalupě v Jeseníkách u babičky. Krásně vyplnily prázdné místo v koši .....

na vše dohlížela naše ovečka ......
někteří koledníci jak uviděli foťák, tak utíkali ....
prchajícím koledníkem je náš nejmenší Ondrášek ...... nakonec zapózoval.
náš třeťák vnuk Radimek ..... ve dveřích stojí syn Radim ( v Lídlové igelitce není koleda, ale dárek hádejte pro koho?). Koledník své šmigrustování doplnil krásnou říkankou ......
A tak to šlo jak na běžím pásu, koledníci se snažili svými proutky babičku řádně vyšlehat aby tedy zdravá byla ...... konečně!!! Čekali dokonce ve frontě, tak mě přáli to zdravíčko ....... a každý svůj šmigrust doplnil říkankou. Pak jsme si povídali a hodovali ......
Projevila jsem přání vyfotit se s vnuky, když se tak po dlouhé době všichni sešli. Ale ouha ten nejmenší protestoval ...... jeho tatínek náš druhý syn Ondráškovi domlouval, ale nepomohlo to.
Až nakonec dcera začala na svého malého synovce dělat opičky a snímek se podařil ..... ovšem Kubík a Radimek měli již dlouhou chvilku a tak srandičky .....

Mějte pěkné dny ..............

NAROZENINOVÉ ANEB VZPOMÍNKA NA LÉTO......

17. prosince 2011 v 18:31
Prosinec - 17. 12. 2011Bylo léto horké léto...... tak to vůbec nebylo..... to vám já mohu říct ...........Dnes tu budu vzpomínat na léto, ale rozhodně ne na horké a krásné léto...... Bylo nebylo, byl jeden malý vnouček Onrášek a měl letos v létě 1 rok! A teď už budu povídat já Ondrášek, vždyť mě byl v létě už 1 ROK !
Mám babičku Fukčarinku stále někde v povětří a tak se dostala k fotečkám z toho léta co bylo a nebylo horké až nyní.

Tak tedy narozeninový dort, který vytvořila maminka Simonka.....
dort od tety - plenkový.....
vedle dortu šampíčko pro děti starší co mě přišly na zahradu popřát s tetami. Strejdové nesměli také chybět..... bylo nás tam kolem dvaceti gratulantů..... a sluníčko si vzalo ten den dovolenou ač bylo přichystáno masíčko na grilování..... dárků bylo moc a hned se na dece rozbalily.... však děda vše jistil deštníkem.......
pak přišel na řadu dortík od maminky...... jo a ani pejsek od tety nechyběl......
svíčku jsem sfoukl za pomoci tatínka......
bylo plno dobrot na těch mých narozeninách....

...tady děda Fukčarinek obdivuje moje vozidlo, babička Fukčarinka fotila a fotila...... no a pak jsem byl unavený a tak šup do sprchy a spát..... na chatě se mě dobře spí.....

PŘEKVAPENÍ

11. října 2010 v 7:58
Říjen-pondělí 11.10.2010
Včera byl opravdu nádherný den.Ráno sice byla mlha ale sluníčko nakonec zvítězilo.Po obědě jsme zajeli na zahradu pokochat se s naším vnukem Ondráškem.Na zahradě nás čekalo překvapení a to hned dvakrát.Překvapení první náš nejmenší roste opravdu jako z vody.

ZAHRADA-10.10.2010 7
ZAHRADA-10.10.2010 -10

Utíká to utíká za devět dnů budou Ondráškovi 3 měsíce a že jim to s dědou sluší.Druhé překvapení v pořadí budování skalky......

ZAHRADA-10.10.2010 -49

Studna bude maskovaná.Nabízela jsem se,že si sednu nahoru na dřevěný rošt namísto trpajzlíka a budu naši rodinu reprezentovat. Říkám totiž reprezentaci mému posedávání na zahradě a komunikování s okolo procházejícími starousedlíky.Utužuji tak dobré sousedské vztahy,což si mé děti určitě cení.Aspoň tedy doufám,že cení.Manžel přiložil také ruku k dílu.Já jsem samozřejmě vše patřičně dokumentovala.

ZAHRADA-10.10.2010 -59

Kontrola mužského osazenstva nutná o tu se starala naše Simonka.

ZAHRADA-10.10.2010 -81
ZAHRADA-10.10.2010 -73

Můj průzkum zahrady a jejího okolí.

ZAHRADA-10.10.2010 -17
ZAHRADA-10.10.2010 -30

ZAHRADA-10.10.2010 -37
ZAHRADA-10.10.2010 -42

To už se blížím zpět na zahradu.

ZAHRADA-10.10.2010 -47
ZAHRADA-10.10.2010 -51

Zakončím krásné nedělní odpoledne  pohledem z okna u nás doma již ve městě.

Tento víkend se mě opravdu vydařil.V sobotu jsem byla v Praze na Žofíně na srazu "SENIORŮ".Foťáček jsem měla sebou a také dobrou náladu,kterou se nepodařilo zkazit ani našimi politiky.O tom všem až příště.

ZAHRADA-ZMĚNA

26. září 2010 v 18:15
Září-neděle 26.9.2010Ne nejsme tady u nás na Severní Moravě dnes vyjímka to sluníčko nám tu svítilo takhle nádherně včera.Dnes máme ponuro nebo také jak říkám "dušičkovo".Trochu poprchává a k tomu byla během dopoledne ještě mlha.

AUTO

Navzdory počasí nasedli jsme do auta a jeli k synovi na zahradu.Už jsem dlouho neviděla to naše nejmladší zlatíčko malého Ondráška a také jsem byla zvědavá jak zahrada vypadá po vykácení několika stromů.Byla totiž několik roků neopečována a tak do budoucna máme o zábavu postaráno.Spíše tedy naši mladí a my se pouze budeme kochat,dělat si radost občas nějakou malou investicí na její zvelebení.Máme už tam například keřík pivoněk,jsou to oblíbené manželovi květiny,Hortenzie a nyní se chystáme na koupi nízké třešničky "Srdcovky".Zkušení zahradníci asi nad mým zahradničením povytahují obočí ale hlavní věc je ta,že máme ze zahrady radost.Foťáček jsem měla sebou a tak pár snímečků jsem i v tom nečase pořídila.

ONDRÁŠEK 2010 PODZIM02

Ondráškovi se na zahradě líbí moc je mu jedno zda je deštivo či slunečno.

ZAHRADA-JARO 31

Vrchní snímeček zahrada na jaře 2010,spodní podzim 2010.

ZAHRADA-PODZIM 02
ZAHRADA-PODZIM 03

Pivoňky keříkové???Jaký je správný název toť otázka???Ten druhý snímeček také keříkovité...."něco"???Jó jsme to ale zahradníci!!!

Tento stromokeř nám roste venku u cesty ale je krásný.Hádanka pro vás-"co je to a dá se množit jak"???Rýčem nebo větvičkou???Za vyřešení vám nabídnu rychlý dezert-"Dušená jablíčka(ze zahrady)v karamelu".

Dva poháry nebo misky-2ks jablíček,oříšek másla,karamelový pudink 2dcl vody,vanilkový cukr, dle sladkosti jablek popřípadě i cukr krupice, piškoty-pro dospělé pokropeny rumem,šlehačka a ovoce na ozdobu.

Jablíčka omyjeme,rozpůlíme a zbavíme jader-postrouháme na hrubém struhadlem-slupka nám zůstane.Podusíme na oříšku másla spolu s vanilkovým cukrem.Část piškotů dáme na dno poháru-pokropíme lehce rumem.Do kastrolku s dušenými jablíčky nalijeme rozmíchaný pudink s vodou. Povaříme a dle potřeby dosladíme.Touto směsí poklademe piškoty,zbylé zapíchneme na povrchu do dušených jablíček. Dáme vychladit,před podáním můžeme ozdobit šlehačkou a ovocem.

Všem přeji pohodový týden a brzký návrat sluníčka.

SKLENĚNÉ VÝROČÍ

16. září 2010 v 16:52
Září-čtvrtek 16.9.2010

Ano tak se říká patnáctiletému výročí svatby "SKLENĚNÉ"- aneb pozor lehce rozbitné.Pryč od skla a jeho možného rozbití.Kytička nádherná je i ta keramická panenka nad ní jásá jaká je to krása.Před 15 léty "mám se vdáti...???"v rozhodnutí pomáhal i ten panáček co visel na stěně se čtyřlístkem v dlaních.Detailně na druhé spodní fotografii.

Snímeček dole nevěsta s milou maminkou(žádnou tchýni)co vyvdala.

Snímečky dále nepotřebují komentáře.....

Za těch "15"let rozrostla se naše rodina o 2 hromsky výborné snachy, 2 zeťáky co nezkazí žádnou legraci a 5 vnuků-kluků jako buků.Ten nejmladší Ondrášek,tak ten je přímo dáreček k tomu našemu skleněnému výročí.


Pár slovíček na závěr pššš..............ale pouze do vašeho velectěného ouška...("OBROVSKÁ DÁVKA OBOUSTRANNÉ TOLERANCE")

A TAK SI TADY ŽIJEM

19. srpna 2010 v 12:42
Srpen-čtvrtek 19.8.2010
ČÁRINKA
Nechce se mě nic moc psát a na druhou stranu nechci být nějak mimo dění na blogu.Napadlo mě teda dát sem pouze fotky co mě pořídila rodina.První vnuk Daniel-slunečnici,druhou můj muž-já s Ondráškem na první procházce.No kousek jsem se držela kočárku ale na procházce jsme byli.Slunečnice je pro vás všechny ale hlavně pro Ondráška-zítra bude mít už jeden měsíc.Ó bože někdo se děsí jednoho roku co mu přibude a já  se raduji z jednoho měsíce.Tak se prosím neděste kdo se děsí a radujte se také,myslete si,že vám přibyl pouze jeden měsíc.No a teď ty snímečky-pohodový den.

SLUNEČNICE PRO VŠECHNY009

Slunečnice máme na balkoně.

ONDRÁŠEK-PRVNÍ VYCHÁZKA003
SLUNEČNICE PRO VŠECHNY007

A JE NÁS O JEDNOHO VÍCE!!!

23. července 2010 v 23:08
Červenec-pátek 23.7.2010


                       VELKÁ NOVINA ROZROSTLA SE NÁM RODINA!!!ONDRÁŠEK

Haló,haló už jsem tady a jmenuji se Ondrášek.Narodil jsem se 20. 7. 2010.U maminky v bříšku bylo dobře ale pro mě už těsno-vážil jsem 3,70kg a měřil 54cm.


"AUTOR SNÍMEČKU KADIBUDKY"

10. července 2010 v 6:30
Červenec-sobota 10.7.2010
KUBA002

To je náš Kuba a jeho autoportrét.Zlatíčko které se mě snaží pomoci získat snímečky do mého blogu.Fascinují jej elektrické dráty a sloupy vysokého napětí ale ty až někdy příště.U babičky na chatě když jsme jej s dcerou přivezli se na chvilku ztratil i s mým foťáčkem.

KUBA03

Vrátil se s podezřelým úsměvem a podával mě fotoaparát se slovy máš tam babi mě a kadibudku.No parádní úlovek z chatové osady na Bečvě,co říkáte?Bude u nás příští týden na prázdninách, těch jeho úlovků bude asi více.Spodní fotografie jsou už moje dnešní ranní úlovky mého pohledu z okna a balkonu.Ta první fotografie s pozadím Lysé hory a s prosklenou částí  domu je ateliér malíře.Jů a mám mezeru nevím jeho jméno.Ta druhá to je moje "PIDIMINY"zahrádka na balkoně.

POHLED Z OKNA04
POHLED Z OKN01

Všem přeji pohodový víkend.

PROMOCÉÉÉÉ!!!!!!

4. července 2010 v 16:46
ČERVENEC-NEDĚLE 4.6.2010

Ano dočkali jsme se,hlavně manžel a dcera vytoužené "PROMOCE"!!! Manžel ji dostal od dcery jako opožděný dárek ke svým šedesátinám.

Ta uprostřed s culíkama to je naše potěšení a občas také nadělení.....

Naše pilná včelka si nese "ČERVENÝ DIPLOM"!!!Tak já nevím nesoutěží náhodou se svým synem "Kulíškem"(hudebníkem)?Že by nám něco uniklo?Každopádně vše jistí a sponzoruje "ZLATÝ"taťka a manžel Martin.Díky Martine!

Této slávy jsme se zúčastnili všichni co jsme nejblíž byli.Povzpomínali a také někteří slzičku utrousili.Kdo první nemusím tu ani psát.Pak se slavilo....."Jedli jsme a pily,rádi jsme tam byli!"

Tento spodní snímeček musela jsem sem dát,provázela jej totiž prosba a dotaz.Něco v tomto znění-brácho pojď se se mnou vyfotit?A nebudeš se teď za mě stydět..následovalo významné mávání "Červeným diplomem".

A pak už nám jen sladce bylo!

Jedlo se a pilo,vůbec nic nezbylo!!!

PROMOCE

25. května 2010 v 18:17
KVĚTEN-ÚTERÝ 25.5.2010

Máme s manželem velkou radost,dcera dnes měla poslední zkoušku-obhajovala disertační práci.Studovala při zaměstnání, nyní je bakalář.Moc jí všichni fandíme a jsme rádi,že hned v pátek se pokusí o přijetí na další studium.Máme pro ní připravený malý dárek,je zabalený ve fólii a tak se omlouvám za ne moc kvalitní snímeček.

Našemu známému jsme zadali téma "Promoce"a charasteriku dcery-přáli jsme si mít vše obsaženo na obrázku.Zde je výsledek a musím podotknout,že vše souhlasí.Dcera umí jít za svým cílem a současně se dovede také odreagovat.Samozřejmě velkou oporou jí byl zeť,syn a také celá rodina.

 
 

Reklama