MĚSTO VE KTERÉM ŽIJI A JEHO OKOLÍ

" MEANDRY ŘEKY LUČINY "

6. prosince 2015 v 23:20
Prosinec - neděle 6. 12. 2015
Dnes vás opět pozvu na procházku do oblasti Meandry řeky Lučiny - chráněné přírodní oblasti, kde jsem pořídila koncem listopadu pár snímků.
Více se dočtete v přiloženém článku čerpaného ze zdroje.
Meandry Lučiny - Havířov
Přírodní památku Meandry Lučiny najdeme u jihozápadního okraje města Havířov, kolem toku řeky Lučiny. Tato oblast byla vyhlášena přírodní památkou v roce 1991 a zaujímá rozlohu 40,65 ha. Území se nachází v nadmořské výšce 244 - 264 metrů. Přírodní památku tvoří tok řeky Lučiny, který na tomto území vytvořil přirozené meandry, na které navazují mokřady s lužním porostem.
V oblasti žije řada chráněných druhů živočichů. Koryto řeky se vyznačuje členitým dnem. Na pravém břehu byly tokem řeky vytvořeny štěrkové terasy, na kterých rostou mokřadní olšiny. Odborníci zkoumající zdejší lokalitu určili 15 druhů vážek. Ve zdejších vodách se daří 13 druhům ryb a na březích najdeme ohrožené druhy obojživelníků.
Někomu se může zdát podzimní procházka v této části ponurá, ale opak je pravdou. Při naší procházce jsme měli možnost vnímat poklidnou přírodu kolem nás, také srnku a veverku. Na rozdíl od srnky, kterou jsem nestačila vyfotit, jak se náhle objevila, veverka se předváděla dost dlouho, ale i tak nic moc focení na dálku, přesto najde ji někdo z vás?

Pohled na blízké Beskydy, přejdeme přes most a ocitneme se opět v blízkosti města.
Jsou před námi dvě volby, výstup do mírného svahu a jsme za chvilku na náměstí, nebo se vydáme dál, kolem řeky Lučiny což jsme zvolili my.


Prošli jsme se kolem areálu zahrádek.

Ještě poslední snímek pařezu a jak jsem napsala již v minulém svém příspěvku, počasí se rychle měnilo a my byli rádi, že jsme dorazili zpět k autu.


Včera a dnes jsem nikde nebyla, sice bylo nádherné slunné počasí, ale naplánovala jsem si pečení společně s dcerou a hlásím pro letošní vánoce hotovo. Zbývá ještě nazdobit, ale to je otázkou jednoho dopoledne. Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

" POSLEDNÍ LISTOPADOVÁ PROCHÁZKA "

30. listopadu 2015 v 17:01
Listopad - pondělí 30. 11. 2015
Dnešní příspěvek jsem nazvala "Poslední listopadová procházka", chtěla bych vás pozvat na vycházku kousek za město do oblasti Meandry řeky Lučiny. Nedělní pohled z okna nás lákal na malou dopolední procházku. Slunečno a navrch poprašek tak dlouho očekávaného sněhu rozhodl.
Vydali jsme se s manželem do blízkého okolí našeho města. Něco málo o této oblasti ze zdroje:

Meandry Lučiny - Havířov
Přírodní památku Meandry Lučiny najdeme u jihozápadního okraje města Havířov, kolem toku řeky Lučiny. Tato oblast byla vyhlášena přírodní památkou v roce 1991 a zaujímá rozlohu 40,65 ha. Území se nachází v nadmořské výšce 244 - 264 metrů. Přírodní památku tvoří tok řeky Lučiny, který na tomto území vytvořil přirozené meandry, na které navazují mokřady s lužním porostem.
V oblasti žije řada chráněných druhů živočichů. Koryto řeky se vyznačuje členitým dnem. Na pravém břehu byly tokem řeky vytvořeny štěrkové terasy, na kterých rostou mokřadní olšiny. Odborníci zkoumající zdejší lokalitu určili 15 druhů vážek. Ve zdejších vodách se daří 13 druhům ryb a na březích najdeme ohrožené druhy obojživelníků.Sluníčko s námi po celou tu dobu laškovalo což je znát i na fotografiích. Chvilku se schovávalo, pak zase ukázalo, místy pofukoval větřík.
Cestou kolem řeky, jsme došly na nedávno otevřenou cyklostezku, která vede směrem k Žermanické přehradě.

V dálce jsou vidět vrcholky Beskyd, zaujatá pohledem na Beskydy jsem propásla možnost vyfotit si srnku, která se mihla na cestě před námi.

Poslední snímek a už jsme nasedali zmrzlí, ale řádně vyvětraní do auta, směr teplo domova.
Nedělní dopoledne se rychle přehouplo a já si dost pozdě uvědomila, že tato neděle je první adventní a já nemám připravený adventní věnec.
Nakonec jsem opět letos použila skleněný tác po babičce a věnec byl na světě.
Při jeho dokončení klepala dcera s vnukem na dveře a tak se následného zapálení první svíčky ujal vnuk. Zbylo mě ještě několik snímků z naší nedělní procházky, ale ty zde najdou místo až příště. Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

" TOULKY PODZIMNÍ PŘÍRODOU "

25. října 2015 v 18:55
Říjen - neděle 25. 10. 2015

Včerejší obloha bez mráčku nás vylákala ven. Pohled z okna sliboval příjemné chvilky v přírodě. Dlouho jsme neváhali a po krátkém zastavení na hřbitově, kde jsme měli tak trochu resty zaviněné jednak nepřízni počasí a taky stran častého dojíždění na různá vyšetření, rozhodli jsme se pro výlet na nedalekou Žermanickou přehradu.
Procházky kolem přehrady mám ráda v každém ročním období. Přestože jsem věděla o nízkém stavu vody na zdejší přehradě, zůstala jsem zírat jak hmatatelný úbytek vody tam v současné době je. Kameny bývaly pod vodou ...
V bývalém středisku dolu Dukla - R - Zátoce bylo rušno...

Horko těžko vynášeli mládenci šlapadla a loďky, jak si poradili se zakotvenou plachetnicí, nevím …

Než jsme došli od hráze do R - Zátoky objevila jsem v trávě …Co je to za houby nevím, ale jsou moc krásné. Za plotem u chaty krásný záhon jiřin ...

Cestou zpět k autu jsem ještě vyfotila zapomenutou již dosloužící loď, nebo člun ?
Ještě jeden pohled na hráz dokazující obrovský úbytek vody.
Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

" POHÁDKOVÉ POSTAVIČKY Z KVĚTIN"

1. července 2015 v 21:57
Středa 1. 7. 2015

Konečně se dostávám k uveřejnění fotografií pořízených 20. 6. 2015, kdy naše město Havířov opět ožilo pestrou paletou květů.
Floristé aranžovali květiny na alegorické vozy a také na náměstí. Letošní Havířov v květech se odehrával v duchu setkání hornických měst a obcí což se projevilo v průvodu. Snímečky nic moc, bylo všude kolem spousty lidí. Nakonec, tak to má na takových akcích přece být...
Nepodařilo se mě více z průvodu fešných krojovaných havířů zachytit...
Počasí se po dobu průvodu drželo, domů jsme však došli již za deště a unavení. Zvláště já jsem si v duchu říkala, že jsem si ukrojila z velkého krajíce. Hned jsem zamítla myšlenku vrátit se odpoledne na náměstí, kde od rána probíhala floristická soutěže -" POHÁDKOVÉ POSTAVIČKY". Dopady chemoterapie se ozvaly, ale nakonec po 17h, kdy jsem nabrala sílu řádným odpočinkem mě manžel na náměstí odvezl autem a já fotila.
Mašinku "Tomáše " ...
Skřítkové, nebo trpaslíci?
Čertice ...
Něco z pohádky "Dařbuján a Pandrhola" ...to bílé na stomě jsou jitrnice
Celé to vše ještě jednou, á pózor!!! Dole upozornění, že pivečko v tomto případě nechybělo a pěkně jako v pohádce - teklo v potoce proudem ...
Skřítek, co poklad hlídal ...
Na závěr vítězný drak ...

Pro ty z vás kdo by chtěli nahlédnout více, tak zde je odkaz na zdroj. Jsou tam opravdu fešní krojovaní mnou bohužel nevyfocení horníci...Moc vás všechny zdravím a přeji pohodové dny vaše Fukčarinka , letím do hajan, zítra mě čeká cesta do Jičína na ozářky ...

" KVĚTINY A FLORISTÉ"

19. června 2015 v 16:56
Červen - pátek 19. 6. 2015

V době, kdy jsem se do Havířova přistěhovala, byl Havířov městem květin a zeleně. Tak je tomu i dnes v den před zahájením tradiční Havířovské slavnosti "Havířova v květech". Ve zdroji jsem objevila fotografie, jenž nasvědčují tomu, že je dnešní Havířov květy přímo zavalen. Následující text i foto viz. zdroj -

Letošní důležitou proprietou floristů bude kromě květin také uhlí, protože Havířov v květech probíhá v rámci třídenního setkání hornických měst a obcí, jehož 19. ročník město Havířov pořádá v rámci svého letošního 60. výročí. Floristé budou vyrábět květinové sochy na téma Pohádkové postavičky z podzemí.
Několika slavností Havířova v květech jsem se zúčastnila coby divák a pořídila foto - k nahlédnutí zde:
fukcarinka.blog.cz/1006/havirov-v-kvetech-2010

Těm z vás, kteří to nemají do Havířova daleko návštěvu " Havířova v květech" vřele doporučuji. Na fotografiích dole, malá ochutnávka z "Havířova v květech" z roku 2010...Opět něco málo informací, čerpáno ze zdroje :
Tradiční havířovské květinové slavnosti se letos budou konat tento víkend. Sedmý ročník obnoveného Havířova v květech se bude prolínat s 19. Setkání hornických měst a obcí ČR. Hlavní program 19. Setkání hornických měst a obcí s podtitulem Havířovské vzpomínání se bude konat od pátku 19. června do neděle 21. června.
Největším lákadlem pro diváky ale zůstávají tisíce květů, kterými jsou nazdobená auta, kočáry, povozy, ale i různé stroje a zemědělská technika, sobotního průvodu městem. V květinovém korzu tentokrát nepůjdou děti z havířovských mateřských a základních škol, ale pojedou v něm alegorické vozy s hornickou tématikou a samozřejmě, nebudou chybět hornické kapely a krojovaní havíři.

Všem vám přeji pohodový víkend a nejen zde u nás, ale také u vás trochu sluníčka. No jsem optimista, já vím, počasí má být zrovna o víkendu nic moc ...

"POCHOD SENIORŮ "

1. října 2011 v 22:29

Říjen- sobota 1.10. 2011

Měla jsem dilema a to už od úterý. Ptáte se jaké : "ZDA JÍT ČI NEJÍT" a kam? Právě na "POCHOD SENIORŮ", který každým rokem pořádají kluby našeho města za vydatné pomoci Magistrátu- odboru sociálních věcí,jenž mají na starosti naše kluby.
Kdo totiž neví, že 1. říjen je Mezinárodním dnem seniorů, tak se zřejmě podivuje co to pořádáme za pochod. Já byla loni poprvé a letos jsem opět všechny členy našeho klubu zvala. Loňský pochod byl báječný, měla jsem radost, že se náš STP také do této akce zapojil.
Trasa letošního pochodu vedla kolem blízké Těrlické přehrady, cíl byl v zahradě útulné hospůdky, počasí jak malované. Partu nadšenců z našeho STP jsem nemusela ani nijak lákat k pochodu, už se samy těšily jak se báječně projdou.S blížícím se termínem mě bylo víc jak jasné, že já se ze zdravotních důvodů tohoto "šlapáčku" nezůčastním. Mé jak já říkám "TO" zdravé koleno začalo jaksik stávkovat a jelikož dostávám každý týden do něj omlazující injekci, bylo více méně záhodno zůstat doma sedět na zadku. Aspoň takového názoru byl můj muž. Já měla v plánu tiše vyletět za svítání z domu a jít na tajňocha i s bolavým kolenem. Večer před dnem "D" zasáhl " Rozumný osud". Já nezbednice dostala jsem pěkný dloubanec od svého osudu v podobě zimnice. Už v našem odpoledním kroužku mé tělo stávkovalo a domů jsem dolezla jak lemra líná. No což zalezla jsem do kanafasu s tím, že holky vědí, že nepůjdu! Loučila jsem se s nimi slovy "já nepůjdu, raděj nebudu koleno zkoušet a co by jako na to řekl ortoped. To by tak scházelo, odpoledne koleno nateklé a budu po něm pochtívat injekci na omlazení, ten by mě hnal".
Nemohla jsem usnout a mé mozkové závity ač nasazeny v té nej pohotovosti nic nevymyslely! Vzdala jsem vše a řekla si: " Ráno moudřejšího večera" a konečně usnula.
Ráno mě překvapil telefonát z Austrálie, probrala jsem taky s Ellou, že bude lepší zůstat doma a stím jsem také i vstala. Leč u snídaně a možná to bylo i tím, že jsem se cítila velmi zdravě jak se říká vyspaná do růžova, začala jsem si pohrávat s myšlenkou jak bych se tam na ten pochod propašovala coby nepochodující, ale přesto zúčastněná. Cha a věřte nebo né já na "TO" přišla.....
Vytvořila jsem pro svůj tým STP- " OBČERSTVOVACÍ A ODPOČINKOVÉ" stanoviště. Sice naše stanoviště využilo ze 180 účastníků mnoho a mnoho kolemjdoucích, ale nejvíce překvapen a prý mile byl můj tým.
Klobásky a slivovička přišly těsně před posledním kontrolním stanovištěm všem k chuti.
Jedna z mých klubových kolegyně zvládla trasu i se svými berličkami. Občerstvila se a posílena zdolala s ostatními posledních pár metrů. Já byla ráda, že aspoň takto podporuji své zlaté holky a s vědomím, že jsem s nimi, byť jen jako doprovod dojela jsem do cíle autem.
Tam už pracovnice Magistrátu provedly kontrolu razítek, jenž některá byla na přání účastníků namísto na papír razítkována přímo na tělo. Počet razítek souhlasil a tak každý dostal za odměnu průpisku, závěsnou šňůrku na mobil či fotoaparát s logem našeho města. Také píšťalku, s níž jsme všichni zborově odpískali konec "pochodu seniorů". Pak se podávalo občerstvení v podobě grilovaných párků, čaje, které pro nás připravily pracovnice Magistrátu. K tomu všemu hráli naši harmonikáři.
Zpívalo se a povídalo, kdo chtěl tak se koukal na třpytící se hladinu přehrady. V ten pátek bylo opravdu krásné počasí, jako malované. V dálce na hladině pluly plachetnice ovládané z protějšího břehu na dálku svými majiteli. Zřejmě ten den současně probíhal závod těchto mini plachetnic.
A jak se říká:" Konec dobrý, všechno dobrý", já měla díky svému muži opět krásný den.Všem přeji pohodové dny stále ještě tak krásně slunné a podzimem malované.

"EUROPA CUP HAVÍŘOV 2011" /2

14. září 2011 v 23:54


Září - středa 14.9. 2011
Jsem připravená,
už jsem v gala a zvu vás na další část "EUROPA CUP HAVÍŘOV 2011 ". Pro nezasvěcené jedná se o floristickou soutěž, které se zúčastnilo 18 zemí. Koná se vždy jednou za čtyři roky. Poprvé se konala v ČR v našem městě Havířově. Z každé země jeden soutěžící, náš pan Jaromír Kokeš se umístil na 8. místě.
Já osobně si myslím, že už zúčastnit se takové soutěže je čest a výhra zároveň. Tak dost psaní, v předešlém příspěvku toho bylo již napsáno dost. Pojďte se prosím kochat tou krásou.
První snímek je z kategorie č. 2 - "Nejmladší město" -stůl pro dva. Hlavní atribut- gerbera


druhý snímek - "Symfonie v květech"....
třetí - "Klobouk pro Lízu Doolittleovou" a jak už sama vlajka napovídá Velká Británie a soutěžící s této země se umístil na třetím místě. U něj na chvilku zůstaneme, fascinovala mě dekorace kde použil masožravé rostliny....
a je to "Symfonie v květech"
Opustíme díla tohoto soutěžícího a vrhneme se kochat neméně krásnými výtvory ostatních soutěžících...
a je tu závěr dnešního kochání - kytice zřejmě coby dekorace, neboť svatební to není. Tam bylo zadání použít květy v barvách "EUROPA CUP" - zelená, žlutá, oranžová a červená.......Poslední dva snímky je dekorace stolu pro dva- téma - "Nejmladší město"

"HAVÍŘOV-EUROPA CUP 2011"

13. září 2011 v 23:11
Září 13. 9. 2011

Město květů, nebo také město zeleně, tak často bývá město ve kterém žiji pojmenováno. Nesmím také opomenout dřívější časté spojení -město mladých, dnes už město spíše starších. Mladí tu také žijí, ale čím dál více potkáváte starší ročníky, ale jak já často říkám a také se přesvědčuji, že ti starší jsou častěji mladší duchem více než ti mladí.
Dnes tu však nechci polemizovat o věku. už sám nadpis prozradil jaký obsah můj dnešní příspěvek bude mít "EUROPA - CUP 2011- FLORISTICKÁ SOUTĚŽ" jež se konala letos v našem městě. Zúčastnilo se jí 18 zemí, soutěžilo se v šesti disciplínách. Tato soutěž se koná co čtyři roky a letošní byla poprvé v ČR v našem městě.
Mám tu na svém blogu už jeden článek k této soutěži, dnes tedy uveřejním snímečky, které jsem zde pro svou nepřítomnost ještě nestačila dát. Mám jich spousty a tak bude vícero pokračování.
Disciplín bylo šest- 1.) "SYMFONIE V KVĚTECH" (čas pro tvorbu120 minut) -téma symfonické básně, kantáty a opery k 170. výročí narození Antonína Dvořáka.

2.) "NEJMLADŠÍ MĚSTO " - Havířov ( čas pro tvorbu 90 minut) - květinová dekorace stolu pro dva - atribut pořádajícího města -gerbera.

3.) " SVATEBNÍ KYTICE "- ( čas pro tvorbu 60 minut) - v barvách loga EUROPA CUP 2011 - žlutá, oranžová, zelená, červená .

4.) " OD UHLÍ KE KVĚTŮM" (čas pro tvorbu 45 minut ) - použití květiny hrnkové - soutěž této disciplíny probíhala jako jediná na náměstí a proto volba hrnkových květin, které déle venku vydrží. Ostatní soutěže probíhaly ve sportovní hale.

Poslední na Galavečeru v kulturním domě - vstupenka 1250,- Kč.
Téma :

5.) " KLOBOUK PRO LÍZU DOOLITTLEOVOU " (čas pro tvorbu 30 minut) - zadání- klobouk byl pro hlavní představitelku z muzikálu MY FAIR LADY, který by si měla vzít na dostihy do Ascotu.

6.) " PŘEKVAPENÍ " (čas na tvorbu 50 minut) a materiál a téma zadáno až těsně před soutěží.

Na galavečeru jsem nebyla, ani na náměstí. Snímečky jsem pořídila v neděli před odjezdem na hory ve Sportovní hale. A jak tak nyní koukám, dnes povedou klobouky.....
malá změna.....
Nějak mě neposlouchají snímečky , špatně se mě tu dnes dávají, tak co bude dál?
Klobouků není nikdy dost.....
Tak jediného, tedy skoro jediného soutěžícího si pamatuji, nebo spíše jeho dílo. Je to právě toto aranžmá klavíru-našeho soutěžícího z Brna za ČR pana Kokeše. Umístil se na 8. místě.

Klobouky dnes opravdu převažují, jsou ovšem půvabné ........
Tak zase příště, snad jen prozradím.....1. místo získala soutěžící z Ruska, 2. místo -Finsko také žena a třetí místo soutěžící z Velké Británie a byl to muž.
A kdo z vás ještě není unaven a chtěl by mít malý náskok z této podívané zkuste si najít-www.europa cup2011.cz -tam se je na co dívat...... a já letíííím spát tak dobrou noc.......

EUROPA CUP 2011-FLORISTICKÁ SOUTĚŽ

3. září 2011 v 20:27


Září - sobota 3. 9. 2011To že umím čarovat je nasnadě, vždyť můj blog je blogem Maruš - Fukčarinky. A tak čáry máry fuk, je tu zářía věřte mě nebo ne, podařilo se mě do našeho města přičarovat "Floristickou soutěž". Že nevěříte? Tak to opravdu velmi, ale velmi dobře děláte!
Bylo to totiž, ale úplně jinak. Na podzim roku 2009 se Havířov zúčastnil, (město ne, ale jeho zastupitelé) v Norsku takového menšího posezení floristů, kde se rozhodovalo kdy a kde bude pořádána floristická soutěž "EUROPA CUP".
Je to soutěž velmi prestižní v oboru aranžování květin, jenž se koná tak jako olympiáda jednou za čtyři roky v některé ze členských zemí asociace Florint. Historie soutěže sahá do roku 1967 a nikdy se nekonala v České republice.
Soutěži se letos zde u nás v Havířově zúčastní 18 zemí, které se představí v 6 disciplínách- Symfonie v květech, - Vítejte v mladém městě, -Svatební kytice, -Od uhlí ke květům, -Klobouk Lízy Doolitlové, - Překvapení.
Naši republiku reprezentuje mistr republiky ve floristice Jaromír Kokeš z Brna. Naše republika se této soutěže zúčastňuje teprve podruhé.
Dnes jsem se vypravila s mým mužem jak se říká obhlédnout terén, neboť až zítra bude Městská sportovní hala přístupná veřejnosti. Byla po nedávné rekonstrukci v novém kabátku, nefotila jsem halu ani těch osumnáct vlajek zúčastněných zemí. Proč taky, když v hale čeká na mne nesmírná krása květin. Pokud jste již nažhaveni, tak prosím zchladněte, nepustily mne dolů do haly fotit. Dnes novináři zněla odpověď pracovníků při vstupu! Po prohlášení mého muže, že jsem také novinářka chachá jak je hodný, já jej poopravila, že dopisovatelka časopisu doma.cz a také majitelka blogu, kde mimo jiné také píši o svém městě a tudíž mu dělám čest. Věřte nebo ne byl mě umožněn přístup jednou pracovnicí na balkon, odkud jsem si vše mohla prohlédnout a také vyfotit!
Doma celá nažhavená zjistila jsem, že fotky nestojí jak se říká ani za starou bačkoru. Jsou tmavé, nevýrazné. To by se fotografové divili, no nevadí zítra je hala otevřena pro veřejnost a tak tam zajdu znova a to by v tom byl čert, kdyby se zítra nevyvedlo mé focení na 1 *** !
No a za to, že jste dočetli až sem, tak malá ochutnávka aranžmá květin před vstupem na balkon.


To nic není, ale dole v hale úžasná nádhera, no bohužel mám fotoaparát na prd a nebo jen na focení z blízka. No "JÉŽIŠKU" budeš brzo slyšíš? ? ?
A ještě jedna z předbalkonu! A ještě jednou "JÉŽIŠKU SLYŠÍŠ" ???
Už jsem psala vlajky zúčastněných států ani budovu haly v novém kabátku vyfocenou nemám, neboť mě zaujalo před halou zcela něco jiného.....
...krása.....ten brouček taky musel hodně a hodně pracovat, jako ti floristé. Tak dávám mu 1 ***
Pro dnešek loučím se s vámi a kdyby náhodou mě už zítra nevyšel čas za váma přijít sem a na vaše blogy - nic se neděje! Zdravím vás všechny, budu v našich Beskydech poblíž RADEGASTA A BASTA !

"MOJE MĚSTO"

14. května 2011 v 23:14
Květen -14.5.2011-sobotamám psát o mém městě tedy pokud chci psát na téma týdne.Tak jo provedu.....dlouho nic,už to vypadalo,že nic nebude až najednou mě to docvaklo................

Vraceli jsme se dnes z výletu,docela jen tak malého .......... no jo,povídám si tak sama v duchu my se teda máme!


Bydlíme v krásném městě,kterému se říká město Stromů nebo také Zeleně.Navíc to máme blízko ke dvěma přehradám a hory též co by kamenem dohodil.

Samozřejmě moje město není ve všem ideální a abych pravdu řekla snad každé město má svý jak plusy tak mínusy.A to moje má největší mínus v nečistém ovzduší.Je to paradox město stromů v blízkosti hor......


máme tu opravdu plno zeleně a to jak uprostřed města tak i na okrajích.......město se připravuje na slavnost věnovanou floristice a to bude moje město v květech.....

Psát na téma týdne "MOJE MĚSTO" nemělo podmínku,že musíme psát o městě ve kterém bydlíme. Určitě je mnoho z vás,kteří mají za své město i takové,kde se zdržovali opravdu jen krátkou dobu. Věřte nebo nevěřte mé je zrovna město ve kterém bydlím........


Já vím moc jsem o to "MÉM MĚSTĚ" nenapsala,ale je mě tu móc dobře a jsem ráda,že je mám.....

Přeji vám všem pohodovou neděli a v tom "VAŠEM MĚSTĚ"pohodové dny

"NEDĚLNÍ PROCHÁZKA"

1. března 2011 v 22:31
Březen -úterý 1.3.2011
Anketa vymyslet nový hezký -český název pro seniory aspoň tedy mě pěkně zavařila hlavinku.Leč podívejme se na výsledky našeho společného snažení.......

MUDRC-MUDRCKA........STAŘEŠINA-STAŘEŠINKA.....SENIORKA-SENIOR.......

DOZRÁLÁ SLUNEČNICE.......DOZRÁLÝ SLUNEČNÍK......

PŘEZRÁLÝ DOROSTENEC....PŘEZRÁLÁ DOROSTENKA........
VĚČNĚ MLÁD STÁLE MLÁD...VĚČNĚ MLADÁ STÁLE MLADÁ....došlo až po napsání tohoto článku ale musím uznat Renatko dobrý nápad

já se zmohla na .....ŠŤASTNÝ a doplnila jsem jej o dozrálý slunečník....... DOZRÁLÝ SLUNEČNÍK.......SLUNEČNICE

Výledek......................"ŠŤASTNÝ DOZRÁLÝ SLUNEČNÍK.........ŠŤASTNÁ DOZRÁLÁ SLUNEČNICE"................................

..............VĚČNĚ MLADÝ DOZRÁLÝ ŠŤASTNÝ SLUNEČNÍK................VĚČNĚ MLADÁ DOZRÁLÁ ŠŤASTNÁ SLUNEČNICE..............

V neděli bylo u nás krásně slunečno vypravili jsme se s manželem na procházku spodní části našeho města nad tokem řeky Lučiny.Z jedné strany vás obklopuje příroda,procházíte parkem který je nedávno z pomocí financí EU zrekonstruován-na část odpočinkovou jak pro dospělé tak děti.Nově je vybudována trať pro cyklisty i bruslaře,obnoven vlek pro zimní lyžování.
Z druhé strany přes silnici vidíte domy ze staré zástavby zdobené reliéfy-takzvané ochranné pásmo "SORELA".
NEDĚLNÍ PROCHÁZKA 5
Domy patřící městu jsou nově zrekonstruované-nová střecha,fasáda,obnovené reliéfy,plastová okna.Jsou to domy cihlové s menšími okny z těchto domů mají obyvatelé vyhlídku do přírody.Pokud nebrání stromy za pěkného počasí i na blízké Beskydy.
NEDĚLNÍ PROCHÁZKA 1
Dokonce se mě podařilo vyfotit kosíky.....
NEDĚLNÍ PROCHÁZKA 6
NEDĚLNÍ PROCHÁZKA 4
Na spodním obrázku budova školy,kterou ještě rekonstrukce čeká......
NEDĚLNÍ PROCHÁZKA 6
NEDĚLNÍ PROCHÁZKA 2
NEDĚLNÍ PROCHÁZKA 3


"STŘELBA"

17. února 2011 v 22:36
Únor-čtvrtek 17.2.2011Dnes jsem se přesvědčila,že bude bezpečnější pohybovati se v našem městě na košťátku.Musím si ale zjistit v jaké výšce mohu létat.To abych se nesrazila se zahraniční leteckou linkou.Spojím se s Mošnovem,tedy s letištěm Leoše Janáčka,sychr je sychr.


Ptáte se proč?Už u nás není bezpečno,střílí se ostošest na ulici za bílého dne!Dnes jsem pokračovala ve své pouti za lékařským vyšetřením. Na ulici,kterou jsem procházela bylo něco divného ale co říkala jsem si?Po chvilce zkoumání mě došlo, je tu více policie než lidí.Vlastně policie jsou také lidi,tak to vyřeším a napíši-na ulici bylo více příslušníků naší policie,jenž nás chrání a pomáhá než civilních občanů.No řeknu vám rovnou foťák jsem si opět nevytáhla,raději jsem sama odsud odtáhla. Udělala jsem dobře!Večer totiž v televizních novinách bylo rozluštění. Na té ulici se chvilku před tím než jsem tam procházela já střílelo!Jo, čtete dobře střílelo,nějaký chlap tam střílel!!!Byla jsem večer šťastná, že za prvé nikoho nezabil,za druhé byl spacifikován třemi chlapíky. Jednoho postřelil ale naštěstí v tom neštěstí ne smrtelně,tak to bylo stěstí potřetí a čtvrté bylo,že jsem tam nešla dříve.Páté štěstí v tom neštěstí,nejela jsem v MHD do které ten šílenec nastoupil.Fuj,fuj chudáci cestující v té MHD.

Jak jsem tak šla nic netušící dál vyfotila jsem tenhle strom,zaujal mě jeho kmen.Stojí v parku na náměstí.Ještě přidám jeden strom z Metasekvojové aleje,snímek jsem pořídila v listopadu2010 na sv.Martina.

MIKULÁŠSKÁ PROCHÁZKA ZA MĚSTO

6. prosince 2010 v 6:40
Prosinec-pondělí 6.12.2010
ADVENTNÍ PROCHÁZKA 13

Procházka "Mikulášská"za město nás teda nebo spíše asi mě moc včera nelákala.Přemýšlela jsem zda si nevzít na procházku svůj

furinka

oblíbený dopravní prostředek.Nakonec jsem vznášedlo nechala doma obula si pořádné turistické boty,vzala na milost své dvě berle"Mrazilky",foťáček a svého muže.Takto vybavená a zakulichaná v šále a rukavicích neboť byl venku pořádný "Krut"i když sluníčko nás zvalo vesele ven.No nebudu vás napínat a raději před  uveřejněním pořízených snímků hned sdělím,že mrška sluníčko si s náma zašpásovalo úkrutně.Po pár metrech naší procházky zalezlo a vylezl potvora"Smog".

Sluníčko se již neukázalo a tak se nekoná ani to nádherné jiskření sněhu a azúr obloha.V lese však bylo ticho,sníh pod nohama křupal. Jelikož je to les,který hned navazuje na naše město a dá se jím projít  na jeho další konec naše procházka byla více méně"Lesní"a mohla bych napsat,že i klidně"Pohádková".

No není to vchod do"Liščí nory"?Mrzlo a tak jak vidíte dveře byli zavřené.Kousek dál odpočívala srnka,nechtěla jsem riskovat její vyplašení a tak snímek je pořízený pomocí zoomu.

Z jednoho lesa jsme přešli do druhého a pak kousek pokračovali městem k cíli naší cesty.

Do pizerie na "Mikulášskou pizzu",no a pak honem domů do tepla.To už se pomalu stmívalo a tak bylo na čase rozsvítit druhou svíčku na "Adventním věnci".


vánDNEŠNÍ PROCHÁZKA MĚSTEM

27. listopadu 2010 v 20:07
Listopad-sobota 27.11.2010


Nestíhám,nestíhám.....takhle si zpívám a poletuji sem a tam.


Jak to bude číst někdo z rodiny bude se určitě usmívat pod vousy a v duchu si myslet"bodejď by stíhala,dneska spala do 11.55h."

furinka

Je to venku nikdo žalovat a ani nic si myslet nemusí,práskla jsem se sama.Nelenošila jsem ale poctivě dlouho do noci vyšívala,dnes své dílo dokončím.Odpoledne jsme s manželem byli na procházce ve městě.Pořídila jsem pár snímečků,počasí sice nic moc,sluníčko nikde ale poprašek sněhu a výzdoba nám připomínají blížící se Vánoční svátky.První fotografie jsou z parku.

MĚSTO VE KTERÉM BYDLÍM 1

Vzpomínáte si na fotografii  parku z léta?Dřevěné sochy nás zvali k návštěvě "Labirintu".

PARK009
NÁMĚSTÍ008
MĚSTO VE KTERÉM BYDLÍM 2
MĚSTO VE KTERÉM BYDLÍM 3
MĚSTO VE KTERÉM BYDLÍM 7

Na vrchní fotografii je v dálce vidět vánoční městečko,v popředí na lampě sněhová vločka a na jehličnanu a zemi poprašek sněhu.Musím říci,že po 15h bylo pěkně mrazivo,větrno a sem tam poletoval sníh.  Pro srovnání spodní fotografie z 11.listopadu.

MĚSTO NA SV. MARTINA 2010 20
MĚSTO VE KTERÉM BYDLÍM 5

Poslední dnešní fotografie je ze spodní části města,kde domy dostávají novou fasádu a plastová okna.Nejsou to domy od p.Bakaly, jsou to domy městské.

MĚSTO VE KTERÉM BYDLÍM 11
MĚSTO VE KTERÉM BYDLÍM 10

Takzvané Bakalovi domy se opravují hlavně v té části, kde je jiná komunita.Taková co na ní doplácíme my ostatní.Z této komunity kdo nemá na zaplacení bytu tak v horším případě jej přestěhují na hotelové ubytování.KDE JIM DOKONCE UKLÍZÍ POKOJSKÉ!No a my co bydlíme v těch neopravených jsme obdrželi dopis od veleváženého,že jak nebudeme souhlasit z jeho uvedenými podmínkami oprav domů se nedočkáme.Okna na nás mohou třeba spadnout.Můžeme se tak leda dočkat změny smlouvy a to na dobu určitou.Aby nebyl tak krutý snížily nám poplatky na teplo o 250kč a tak zvýšení nájmů je pouze o 250Kč a ne jak ve skutečnosti je o 500Kč.Doplácení topného se zvedne až najednou při  ročním vyúčtování. Dobře vymyšleno,filutové!Mnoho starších si toho nevšimlo a také neví nic o tom,že jiná komunita dostává různé příspěvky,na které my nemáme právo.A naše vláda? Pouze ti co dostali na volební kampaň od zmíněného "NEKRUTÉHO, POCTIVÉHO A VŠEMOCNÉHO" -ODS a VV se jeho jednání snaží hájit. Nevidí,že platíme za byt,který jsme si museli zmodernizovat a nově vybavit někomu kdo se nestydí si účtovat i za to co nám nedal.Chce vybírat za to co nám DÁ JEDINĚ POD PODMÍNKOU, KDYŽ PODEPÍŠEM SVOLENÍ,ŽE NÁS BUDE MOCI V BUDOUCNU OKRÁDAT JEŠTĚ VÍCE! Ne my jsme si vědomi,že vše se zdražuje a nás to nemine ale takhle sprostě zastrašovat!Jsme smradi co krademe a neplatíme!Jsme banda co ničí a musí po nás opravovat a renovovat!

Tak takto jsem vůbec vážení nechtěla aby můj dnešní příspěvěk vyzněl,chtěla jsem pouze dát sem pár fotografií z mého města ve kterém bydlím.Jdu si uvařit dobrý čaj a uklidnit se vyšíváním.Snad aspoň na chvilku zapomenu na prachsprosté chování výše uvedených.

Jo a ještě něco z našeho města,taková perlička.Dvě mé známé v rozpětí asi 14 dnů byli v naší nemocnici,kde měly domluven určitý operační zákrok.Byly přijaty,dokonce již k zákroku připraveny.Bylo jim ovšem sděleno v případě č.1 -zákrok proveden být nemůže,nejsou finance.V případě č.2-máme určité problémy na operačním sále a proto se operace odkládá.Paní již dostala injekci tzv.uklidňováka a tak si musela zařídit odvoz rodinou domů v doprovodu druhé osoby.No co kdyby,měla přece "oblbováka".Po týdnu jí ošetřující lékař sdělil,že již letos operována nebude ale bude vedena v přednosti na rok 2011.A to se nejedná o operaci kdy by si ji sama paní přála a to ani v jednom případě.Operaci doporučil lékař!Buďme ale klidní máme novou vládu a ta nám to všem zařídí !Nespěchejme,počkejme až se zařídí sami!!!

"PROCHÁZKA MĚSTEM NA SVATÉHO MARTINA"

12. listopadu 2010 v 6:31
Listopad-pátek 12.11.2010
MĚSTO NA SV. MARTINA 2010 17

Sníh jak vidíte u nás nepadal ale "CO KDYBY"?Jdeme dál......

MĚSTO NA SV. MARTINA 2010 15
MĚSTO NA SV. MARTINA 2010 20

Tak teď nevím byla ozdoba  po celý rok na lampě,nebo už začíná vánoční zdobení???

MĚSTO NA SV. MARTINA 2010 19

Výkladní skříň květinářství,vždy se u ní kochám.

MĚSTO NA SV. MARTINA 2010 14

Na špacíru na náměstí aneb "sousedko už to mám"!

MĚSTO NA SV. MARTINA 2010 22

JEŠTĚ JEDNOU VÍTKOVICE

11. listopadu 2010 v 11:01
Listopad-čtvrtek 11.11.2010

Ano je dnes svatého Martina ale na"BÍLÉM KONI"k nám také nepřijel.Co není může být.Jedu  do Třebíče a vždy jak tam jsem v listopadu Martin tam za mnou přicválá.Dofám,že nedopadnu jako ti dva sněhuláci a sníh mě nezasype.

  Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se zúčastnili mého snažení najít ten správný stonkový steh. Díky za rady a podporu, nyní to už je jen na mě a tak slibuji snažit se budu ať je výsledek co nej....

Zbylo mě ještě pár snímečků z Vítkovic,tak zde jsou.Jako první je snímeček vám už známý z předešlého článku o Vítkovicích kostel svatého Pavla.

Tohle potrubí opravdu vede Vítkovicemi,jeho obytnou částí.

Zajímalo by mě a možná by nám to mohla prozradit  paní Květa jak velké byty jsou v těchto domečcích.

Z druhé části domků ve dvorku jsou zahrádky.

A to už jsme vyjeli ven z Vítkovic a míříme domů kolem NHKG(Nová Huť Klementa Gotwalda-kdysi před revolucí).Nyní snad MITAL ale tuším,že se opět tento podnik přejmenoval a já mám v tomto směru mezeru.

Kdysi jsem učila v MŠ děti básničku....Z komínu se kouří,slunce oči mhouří......kuř komínku kuř,kdyby se z tebe nekouřilo bylo by nám hůř! Kouří se stále, sice míň ale dětem lépe není spíše kvůli smogu hůř. Ale poenta byla jiná- jak se nebude kouřit,nebude práce.Kouření se omezilo díky filtrům i když žádná sláva.Ale práci ztratilo plno lidiček propouštěním,omezením výroby..... ale to už směřuji kam nechci. Chtěla jsem vám jen ukázat další snímečky pořízené ve Vítkovicích.

"VÍTKOVICE"

9. listopadu 2010 v 8:29
Listopad-úterý 9.11.2010


Ne Vítkovice nejsou městem ve kterém žijí,jsou v blízkém okolí a také městem,do kterého jezdím co dva roky na vyšetření.Na zmíněné vyšetření jezdím do "Špitálu",který byl postaven v 19.století koncem třicátých let.Že je to hodně stará nemocnice jsem věděla ale o její historii jsem se pranic nezajímala a už vůbec ne o nějaké Vítkovice. Zkrátka a dobře jsme onu nemocnici navštívili,proběhlo mé vyšetření, následovala velká úleva,že jsem v pořádku a jelo se domů.Teprve při posledním vyšetření mimo jiné v zrekonstruované části nemocnice jsem začala vnímat i okolí.Jen tak pro zajímavost již zmíňovaný "Špitál"byla malá budova ze 6lůžky a dvěma zdravotníky bez lékaře!! Budovi dnešní nemocnice jsem bohužel nevyfotila,že bych ty Vítkovice začala vnímat až nyní jak jsem fotografováním posedlá?Mám ale jiné snímečkya pro neználé jen tolik,že Vítkovice byli donedávna kolos - doly, vysoké pece,koksovna a mezitím unikátní stavby-kolonie domků a spousty staveb z červených cihel.Každá ulice končila buďto ve fabrice,v potrubí nebo v kolonii za komínem.

Do Vítkovic se sjíždí fotografové a světoví architekti.Jsou tam totiž zachovány unikátní stavby,areál Vítkovic byl prohlášen v roce 2002 za Národní kulturní památku.Je mezi aspiranty na zapsání do památek UNESCO.

Na snímečku je kostel sv.Pavla a tak jako další historické stavby je tento kostel postaven "z režného červeného zdiva"-cihel.Kostel byl restaurován,jednotlivé cihly byli zjednodušeně řečeno omyty(ovšem cihla po cihličce).Pro srovnání budova poblíž kostela,ta zrestaurovaná nebyla.

Na prostoru kde byli Vítkovice se kdysi dávno rozprostírala zelená louka.V dávných dobách bylo toto území v držení rodu Vítkovců-Rožmberků.V roce 1828 na základní doporučení vídeňského prof. F.X. Riepla olomouckým arcibiskupem arcivévodou Rudolfem Habsburským rozhodnuto vystavět ve Vítkovicích Hutní závod,kde by se zpracovávala surovina z blízských Frýdlantských železáren(Frýdlant nad Ostravicí).Onen zminěný závod dáváme do souvislosti s jeho majiteli Rothsildovými,kteří se spojili později s důlními podnikateli bratry Gutmanovými v roce 1873 bylo utvořeno Vítkovické horní a hutní těžířstvo.

Na horním snímečku jsou domky,které byli postaveny tak jako všechny stavby ve Vítkovicích s již zmíněných režných cihel.Tyto se vyráběli v místní cihelně,kterou majitel hutí nechal postavit.Při stavbách se používalo nejméně 15 způsobů použití cihlí a vystavělo se tak nové město (povýšeno na město v roce 1908).Stavěli se tak kolonie-dělnické,hornické,mistrovské i ředitelské vily.Na výstavbě se podíleli významní architekti Rakousko-Uherska.Stavby z cihel nám připomínají Anglii,vzniká kolonie Josefinská-slouží rodinám s dětmi. Jakoby se zde zastavil čas.

Dělnická kolonie Kairo-tvar střechy rovný,navržen podle egyptských domů v dnešní Káhiře(bohužel fotografii nemám).Obyvatelé těchto kolonií se skládali ze všech světových stran.V roce 1876 přichází do stagnujících Vítkovic mladý ambiciózní metarulg Paul Kupewieser-nový ředitel Vítkovic.Tvůrce moderních Vítkovic a zastánce hesla- "Prosperita podniku je podmíněna zásadní změnou v přístupu k zaměstnancům"-bytová a občanská výstavba".Následuje výstavba rozdělena do typu -dělnická Westend-jednopatrové domky,Anglická kolonie-úřednické domy a Dělnická kasárna pro svobodné dělníky.

Určitě si ještě do Vítkovic uděláme výlet,neprošli jsme zdaleka všechno.Dá se tam objevit spoustu zajímavých míst.Také se tam konají sympozia SMALTU,je tam Smaltová galerie akademického malíře Karola Hercíka.Na plotě kolem zámečku by měli být celoplošné smalty. Každopádně by stálo za to, pokud budete někdy v oblasti Ostravska se do této části vypravit.Určitě je zde co shlédnout a opravdu mě moc mrzí,že jsem si nikdy nenašla čas na tuto lokalitu. Bylo to asi také tím,že všechny naše návštěvy se konali ve spěchu -lékař a práce.

SOUMRAK

25. srpna 2010 v 22:00
Srpen středa25.8.2010

Není to tak dlouho co jsme se sešly jak můj muž s oblibou říká "SILNÉ JÁDRO KOLEKTIVU" na kafíčko u jedné z nás.Tím "JÁDREM"mám na mysli jádro klubové.Probrali jsme vše od vylepšení klubových iniciativ až po vaření a samozřejmně mužský.Při odchodu domů a zákazu focení našeho jádra jsem aspoň zvěčnila z okna soumrak.

IMG2018
IMG2019

NÁŠ PARK A NÁMĚSTÍ

24. července 2010 v 21:17
K4

Červenec-sobota 24.7.2010
ČÁRINKA
                Městem většinou s manželem moc nechodíme spíše si zajedeme do blízkého lesa,hor a nebo na některou z přehrad.Není to tak dávno co jsme udělali malou vyjímku a do města jsme si zašli na malé posezení s přáteli.Pořídila jsem pár snímečků z jeho náměstí a parku.


náměstí001Tou bránou plné zeleně se projde a octnete se v nádherném parku,který je plný atrakcí pro děti.

NÁMĚSTÍ005
NÁMĚSTÍ003

Na náměstí je plno laviček a zahrádek k posezení a stromů, které vás chrání částečně před sluníčkem.Po pár krocích se octnete v dalším parku,za domem s červenou střechou.Já vás ale pozvu do parku Centrálního-Sochařského.Jsou zde umístěné sochy z Kamenného sympózia Landek,které se konalo v roce 2002 v areálu Hornického muzea OKD v Ostravě-Petřkovicích.Založil je v roce 2001 havířovský sochař p.Martin Kuchař z Občanské sdružení mezinárodních sochařských sympozií a nyní pokračují bienále.Jak jsem zjistila není naše město jediné,které má Sochařský park.Kamenné sochy slibuji vyfotím detailně,dnes vám nabídnu sochy v parku dřevěné.Byli zhotoveny ze starých stromů,kterých je v našem městě a bylo požehnaně.

NÁMĚSTÍ008

Tato socha nám oznamuje blízkost Labirintu,další nás pobízí si Labyrint vyzkoušet.

PARK009
PARK010

Přiznám se ještě jsem jej nezkusila,manžel ano.

PARK010

Chvilku jsem lovila s foťáčkem snímečky do archívu tkz.na pozdějc.Potom sedíc na lavičce koukala na mráčky nad hlavou.

PARK013

Bylo to v podvečer a i když v městě přesto božský klid.....

VYHODNOCENÍ FLORISTICKÉ SOUTĚŽE

23. června 2010 v 21:52
ČERVEN-STŘEDA 23.6.2010


Já vím dala jsem si na čas z výsledky Floristické soutěže "HAVÍŘOVA V KVĚTECH 2010".Už vás nenapínám a rovnou sděluji výsledky-hlasování návštěvníků :


hlasy dětí:                                                       hlasy dospělý:

1.místo-"MOTÝL                                          1.místo-"VOLAVKA"

2.místo-"PAPOUŠEK"                                  2.místo- "MOTÝL"

3.místo-"ŽIRAFA"                                        3.místo-"PAPOUŠEK"

4.místo-"VOLAVKA"                                    4.místo- "ŽIRAFA"

5.místo-"MEDVĚD"                                      5.místo- "MEDVĚD"

6.místo-"OVEČKY"                                       6.místo -"LEV"

7.místo-"LEV"                                               7.místo- "LEV"

8.místo -"LEDNÍ MEDVĚD"                 8.místo-"LEDNÍ MEDVĚD"

9.místo- "BERUŠKA"                                     9.místo-"ŠNEK"

10.místo-"ŠNEK"                                          10.místo-"BERUŠKA"

Najedete -li si na"google"-Havířov v květech 2010,najdete tam snímečky,které celé to dění před a po dokumentují.Bylo spotřebováno spousty nádherných květin a také lidského úsilí. Počasí oproti loňskému dni "Havířovu v květech 2010"přálo.Za zmínku snad ještě stojí to,že tato tradice byla v našem městě obnovena již loni a to po dvacetileté odmlce.

028

VÍTĚZ-DĚTÍ-1.místo a dole vítěz dospělých.

HAVÍŘOV027

2.MÍSTO-dětí a pod ním dospělých.

HAVÍŘOV017
HAVÍŘOV 030

3MÍSTO-dětí "ŽIRAFA" a pod ní dospělích"PAPOUŠEK"

HAVÍŘOV018
HAVÍŘOV016

Můj favorit byla něžná "ŽIRAFA a VOLAVKA"ovšem "OVEČKY atd."...vše nádherné,něžné......tak opět v roce 2011 nashledanou se spoustou nádherných postaviček...........

HAVÍŘOV011

"HAVÍŘOV V KVĚTECH 2010"

19. června 2010 v 20:13
ČERVEN-SOBOTA 19.6.2010


Jak popsat mé město v kterém žiji?Již v předešlých článcích jsem své město představila,většinou to byli pohledy z okna.Jednou náměstí ale to jsem se přiznala,že se chlubím cizím peřím.

NÁMĚSTÍ V LÉTĚ

Snímečky totiž pořídil náš známý,dnes jsem je ale pořídila sama.

HAVÍŘOV010

Kdysi dávno před mnoha léty naše město nazývané také městem "KVĚTŮ A ZELENĚ"započalo tradici a vždy v červnu byl den"HAVÍŘOV V KVĚTECH".Pak se po několika letech od této tradice upustilo a až loni se tato tradice zase obnovila.Dnešní den byl opět dnem "HAVÍŘOVA V KVĚTECH"a tak mám pro vás pár snímečků z Floristické soutěže,která se také při této příležitosti koná.Je to soutěž celorepubliková,která postavička vyhraje?Loni vyhrál krteček,zkuste si typnout i vy kdo vyhraje?

007

Tyto ovečky se mě moc líbily,k těm jsem se dostala jako první.Bylo to moc těžké focení,na náměstí plno lidí ještě z dopoledního průvodu.Ten se vždy koná za asistence alegorických vozů,mažoretek,školáků,různých souborů a vše je nazdobeno květinami.Tam jsem chyběla ale snad to příště napravím.

HAVÍŘOV011

Kousíček od oveček se nacházel malý míša a jeho maminka.

HAVÍŘOV009

Nebo,že by pan medvěd???

HAVÍŘOV019

A jeden v bílém s malým míšou v ledové skrýši.

HAVÍŘOV018

Slečnu žirafu strážila městská policie!!!Však tam bylo na náměstí plno lidí i stánků.Také učinkujících-hudební skupiny,zpěváci,kapesní zlodějíčci měli žně...

HAVÍŘOV002

Vyslali jsme tam našeho rodinného hudebníka a také lékaře pana "KULÍŠKA".Ale vše mě věřit nemusíte,to víte srandičky!!!Kulda takto vystrojen šel v pátek do školy-"ŠKOLA HROU"-měli přijít jako zdravotníci z recese a tak uniforma lékaře"ZÁCHRANÉ SLUŽBY"-no nevyfoťte to!A šup na "HAVÍŘOV V KVĚTECH".

HAVÍŘOV014

Nádherný lev....

HAVÍŘOV017

Papoušek lákal děti na houpačku.....

HAVÍŘOV027

Náherná volavka u svého jezírka......

028

Pestrobarevný motýl.....

032

Hlemýžď a doplazí se k prvním třem místům???

HAVÍŘOV013

Jakpak asi dopadne"BERUŠKA"???Kdo ví...???

HAVÍŘOV027

Za volavkou odpočívali ve stanu floristé,pracovali zřejmně již v brzkých ranních hodinách.A to je vše,tak kerá postavička zvítězí???

 
 

Reklama