DIVADLO,KONCERTY.VÝSTAVY

"NOVOROČNÍ KONCERT"

18. ledna 2020 v 19:56
LEDEN 2020
Ve čtvrtek jsme si rozbalili poslední vánoční dárek, který jsme si s manželem sami nadělili pod stromeček.
Čerpáno ze zdroje:
Byla jsem mile překvapena vystoupením Felixe Slováčka ml., který vystupoval se svým otcem a mohu potvrdit, pan Felix Slováček může být na svého syna pyšný.
Program koncertu( čerpáno ze zdroje):

Count Basie "One O´clock Jump"
George Gershwin "Strike Up the Band"
George Gershwin "Love is here To Stay"
George Gershwin " ´S Wonderful"
George Gershwin "An American in Paris"
George Gershwin "Summertime"
George Gershwin "Somebody Loves Me"
George Gershwin "I got Rhythm"
George Gershwin "They Can´t Take That Away From me"
George Gershwin "Rhapsody in Blue"
Emerich Kalmán Čardášova princezna
Andrew L. Webber "Memory"
Bart Howard "Fly Me to The Moon"
Ennio Morricone "Tenkrát na západě"
Glenn Miller "In The Mood"
Všem vám přeji pohodové dny prožité ve zdraví

"VÁNOČNÍ KONCERT"

30. listopadu 2019 v 15:56
LISTOPAD 2019
Návštěvu předvánočního koncertu jsem již zde avizovala, včera byl den "D" a mohu potvrdit, že pan Šporcl nikdy nezklame. Úžasná atmosféra umocněná ještě vystoupením místního sboru Rozmarýnek.
(Na koncertě jsem nefotila, foto níže čerpáno ze zdroje.)
Jako bonus po vystoupení pak setkání se spousty známých v prostorách předsálí, úžasné bylo setkání s "dívenkou" Šárkou z MŠ po 45 letech. Tehdy tříletá dívenka vyrostla do krásy zralé ženy, jó ty děti nám "stárnou". Nesmím a nechci opomenout další milé setkání s mojí kamarádkou a její dcerou. Paradoxem bylo, že ty dvě výše zmíněné se znají léta s mojí žačkou z MŠ,opravdu svět je malý.
Včerejším večerem milá setkání neskončila, dnes jsme byly na krátké návštěvě u vnuka, zastihli jsme doma i dceru, nechci to zakřiknout, ale radosti neberou konce. Všem vám přeji pohodové dny prožité ve zdraví

Ztráty a nálezy

28. července 2019 v 22:28
Jak babi slíbila, vkládam tady videoklip, do kterého jsem ji uprosil jako herečku! :D Sice jsou v záběru jenom ruce, ale zahrála to na výbornou, no ne? :)

Po nocích

2. března 2019 v 18:09
Zdravím všechny! Usmívající se Babička mi dovolila vás (doufám) potěšit novou jarní písní Smějící se. Tady ji posílám a doufám, že se bude líbit. :)


" GALAKONCERT "

25. října 2018 v 20:12
ŘÍJEN 2018
Blížící se výročí našeho sňatku a jeho "oslavu" jsme již dopředu vyřešili s mým mužem včasnou rezervací vstupenek na: "SLAVNOSTNÍ GALAKONCERT 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ REPUBLIKY."

Žádné fotografování, pouze se soustředit na unikátní vystoupení, proto jsem použila plakát ze zdroje.
Byl to pro nás opravdu neskutečný kulturní zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.
Přeji vám pohodové dny vaše Fukčarinka

Už je mi lásko 20 let

14. března 2018 v 9:53
Nedávno jsem slavil svých 20 let a přepadla mne mírná "deprese", že už mám (v lepším případě) čtvrt života za sebou. A přesně o tom je píseň, kterou jsme teď s naší kapelou SVĚTLO ( https://www.facebook.com/kapelasvetlo/ ) vydali. Dejte vědět, jak se líbí! Smějící se

Dan

Milý vnuku, krásný věk,to mě na dveře klepe kouzelných . Tak fajn, pustím si vaši novou písničku a přitom si budu snít co od života ještě chtít. Vždyť dvacet, nebo pětašedesát je přece krásný věk. Tobě i všem kdo se zastaví na mém blogu, přeji pohodové dny prožité ve zdraví vaše Fukčarinka

PŮLNOC

19. prosince 2017 v 14:09
PROSINEC 2017

Zdravím všechny čtenáře babiččiného blogu! Právě jsme s kapelou SVĚTLO vydali novou píseň s názvem PŮLNOC! Budeme moc rádi za Váš poslech a případný komentář, jak se Vám líbí ❤️

Tak to vidíte z malého vnoučka se vyklubal nakonec - borec! Náš nejmladší vnuk Ondrášek chce dost často pustit "tu píseˇ, kterou Dan zpívá jak "KÁJA", nevím, kde na to přišel. Ondra mě však přesvědčuje, že "Káju"brzo Dan doženeMrkající


Mějte hezký den a příjemně prožité Svátky,
Dan Usmívající se

" ZVU VÁS NA VÝSTAVU HRAČEK "

19. listopadu 2017 v 17:43
LISTOPAD 2017
Pryč od Martina a Svatomartinské husičky, dnes vás pozvu na výstavu hraček. Musím dodat konečně, výstavu jsem navštívila při svém pobytu v lázních Luhačovice na přelomu května a června 2017. Fotila jsem mobilem, takže kvalita a taky počet fotografií nic moc, ale hračky byly nádherné.

V Luhačovicích se mě líbilo moc, udělala jsem malou koláž z míst, kam jsem ráda chodila.
Hlavně do parku, několikrát dokonce po šesté hodině ráno, kdy se mnozí lázeňští hosté teprve probouzeli.
Fascinoval mě dům, který podpíral tento silák v levo na fotografii níže. Dům má jméno Radhošť, do domu s věžičkou jsem chodila na čokoládu. Jméno třetího jsem zapoměla ...


V té době se personál tiše připravoval na perný den. Musím však pět samou chválu v lázeňském domě Mira - Mare jsme měli veškerou péči na velkou 1***. Kachny byly ochočené, tato za mnou přiletěla rovnou na zavolání - poleť, poleť ...
Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

"NÁHRADNÍ PROGRAM"

1. května 2017 v 0:20
Květen 2017

Člověk míní, okolnosti mění - let se nekonal…
Povinnosti, namísto zábavy, ale ani tak bych to neřekla. Zkrátka a dobře dnešní krásné odpoledne jsem věnovala likvidaci výstavy - ručních prací našich seniorů. Tak, a nyní přemýšlím, zda likvidace je to pravé označení- nejdříve je instalace výstavy, pak výstava samotná a následuje odinstalování? Už se motám ve slovíčkách, raději vás na výstavu pozvu…
Využila jsem chvilky, kdy se ke mně skoro všichni přítomní otočili zády.
Moc se mě líbily práce keramického kroužku - měly nápad a jak já říkám šmrnc - "Překonání strachu" u mě vede, mnohým se tento námět neráčil líbit. Jó, mnoho lidí, mnoho názorů já ocenila známkou 1***
Zrovna tak Hru a pohyb - dají dětem motiv "Vyplnit čas a posílit se pro život"- omlouvám se autorce za nedokonalou fotografii …

"Miluji tě"- není co dodat - nádhera…
Krásná růže od naší klubové kolegyně …
Spousty jiných obdivuhodných prací, tak se kochejte…
Kroužek pedingu měl také velké zastoupení ...
Všem vám přeji pohodové květnové dny vaše Fukčarinka

" NOVOROČNÍ KONCERT "

5. února 2017 v 18:10
Únor 2017

Novoroční koncerty jsme až do letošního roku navštěvovali dá se říct pravidelně. Vstupenky na koncert si nadělujeme pod stromeček. Jsme milovníci vážné hudby, ale ten letošní bylo víceméně jasné, že nestihneme stran našeho stěhování. Nevadí, vynahradíme si vše příležitostně.
Přesto jsem na poslední chvilku dvě vstupenky rezervovala, s tím, že se uvidí. Paní Evu Urbanovou spolu se Zlínskou filharmonií a dirigentem Davidem Švecem jsem si nechtěla nechat ujít.
Je pravdou, že v prosinci, nebo snad koncem listopadu 2016 jsme navštívili koncert pana Šporcla, což byl také moc krásný zážitek. Každopádně blížil se den vyzvednutí vstupenek a já tehdy doma obklopena plnými krabicemi od banánů připravené na stěhování, zatlačila slzu a koncert vzdala. Proběhlo naše stěhování a v novém bytě nám zapojili internet. První moje zjištění bylo - koncert se z důvodů nemoci paní Urbanové nekonal a přesouvá se na únor. Rezervace proběhla ve stylu "metelesku - blesku", naše sedadla ve dvanácté řadě uprostřed byla volná. Někdo vrátil lístky, blesklo mě hlavou, neboť ještě na starém bytě jsem sledovala rezervace a prodané lístky ... Včerejší den byl pro nás náramně sváteční už od rána. My jdeme na koncert, vše nám vyšlo. Těšila jsem se tak moc, že jsem v sále odpověděla na pozdrav dvou paní, které si vedle mě sedaly a vůbec jsem si je neprohlédla. Nevím jak vy, ale já mám takové akce spojené s módní přehlídkou - nenápadně, tedy aspoň si to myslím sjíždím oblečení . V šatně jsem minula bez povšimnutí maminku jedné mé žákyňky z MŠ, uvědomila jsem si to zpětně až v sále, že to byla přece známá tvář. Na konci představení jsem zjistila, že paní vedle mě je kolegyně z keramického kroužku.
Koncert byl nádherný, aplaudovalo se ve stoje a paní Urbanová přidávala na třikrát. Tečkou byla árie ježibaby z Rusalky, kdy nás upozornila, že na konci udělá to, o čem bude zpívat ... "Čury mury fuk, ale teď už ani muk"- což také dodržela.
Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

Bermudský trojúhelník

9. prosince 2016 v 22:31
Rád bych vám představil nový singl od naší kapelky :) Taky máte někdy pocit, že se nám život točí v "bermudském trojúhelníku", ale tak nějak se z něj nechceme dostat pryč? Tak přesně o tomhle je. Snad se bude líbit :)


Dovolím si Danieli zde napsat, že přidáním písně jsi mě překvapil. Už jsem byla smířená, že za prosinec nic nového na mém blogu nebude. Začala první fáze stěhování, zjišťování co nás překvapí a nebo také zatluče občas do země, co máme, či nemáme a co se vše musí ještě zvelebit. Občas si připadám jako v bermundském trojúhelníky a pánové i paní na úřadech neústupní kralující požehnání z vyšších míst. Jednou se však ten náš bermundský trojúhelník protrhne a my si pak budeme konečně bydlet v nové.
Všechny příznivce mého blogu zdravím a doporučuji, nestěhujte se v období adventu - je to sice velký dárek, ale také vzpomínky a vydání. Pak taky poletování po úřadech. Tak raději si uvařte dobrý čaj a zaposlouchejte se do nového singlu mého vnuka, Je to ta lepší varianta, než bych vám měla vyprávět o svízelném vrácení bytu, radostném okamžiku,kdy nám od nového bytu byly předány klíče.
Aleluja, chodím zpívat, pak zas pár dní byt uklízím.
Převážím a uskladňuji,
s mnohým se těžce loučím, vždyť bylo fajn a najednou....
Šála je snad jediným kusem oblečení, které se záhadným způsobem nezmenšuje.
Což se nedá říct o halence, sukni a nebo tričku...
A tak hrejte aleluja, bermuntský trojúhelník poslouchejte.
Na tom světě i tak se dobře v míru a pokoji mějte .... vaše Fukčarinka

Hlasování!

26. srpna 2016 v 0:16
Ahooj, tady Kulda :)
Rádi bychom si zahráli s kapelou Světlo na pražském festivalu Ladronka, ale potřebujeme právě vaše hlasy k tomu, aby nás vybrali :) Pokud tedy budete tak hodní a ztratíte 30 sekund pro zahlasování, budu vám moc moc moc moc moc vděčný! :)

Je to jednoduché!
1) kliknout tady na tento odkaz: http://ladronkafest.cz/soutez/
2) sjeďte na stránce úplně dolů
3) v kolonce "Hlasování" zaklikněte SVĚTLO
4) klikněte na tlačítko "VOTE"
5) to je vše!!

Ještě jednou moc děkujeme :)


Zdravím všechny příznivce mého blogu a také příznivce skupiny "Světlo" -
Všem děkuji jménem skupiny Světlo a také jménem Daniela - vlastně tvůrcem mého blogu, který v září oslaví 8 výročí. Vnukovi Danovi bylo tehdy vlastně bez pár měsíců 11 let Je tedy takovým zakladatelem blogu Fukčarinky a tak občas zde dá s mým souhlasem co nového vzniklo v jejich skupině "Světlo" . Přiznám se, neumím vkládat videa a tak trochu mě taky hřeje, že si občas Dan udělá na svou babičku čas a je opět spoluautorem na mém blogu.
Díky vám všem a díky i těm, kteří dali hlas bez komentáře .Moc zdravím a přeji pohodový víkend - vaše Fukčarinka

PRINCEZNA!

22. června 2016 v 21:15
Ahoj, tady zase Kulda! Vydali jsme pár dní zpátky s kapelou novou píseň a bábi říkala, že si o ni pár z Vás psalo, tak tady je! :) Snad se bude líbit :)


Haló, tady babička "Kuldy", zdravím všechny mé návštěvníky a taky kapelu "Světlo". Měl jsi napsat rovnou milý Kuldo, že je babi antitalent na vkládání videa, jinak bych jej zde uložila sama.
Klídek, já se to už vážně "Kulíšku naučím .Všem přeji zdraví a pohodu. Kapele "Světlo" na dnešním "Festiválku" co nejlepší umístění.

" NEJEN PRO BABIČKU "

16. března 2016 v 20:27
Ahoj ahoj :) Opět se hlásí Kulda a tentokrát s pozvánkou k poslechu naší první akustické verze nové písně :) Tak snad se bude líbit :)
Celý příběh je o každodenních problémech, které většina z nás prožívá a ani si neuvědomujeme, jak čas letí a "protéká" nám mezi prsty. Snad by bylo fajn se občas v životě na chvíli zastavit, zpomalit své tempo a užívat si okamžiku :)

Něco málo vysvětlení zde dodám pro neznalé, "Kulda" dříve náš "Kulíšek"je mým nejstarším vnukem. Studuje na gymnáziu, již od ranného dětsví si pohrával s myšlenkou založit si svou skupinu. Vystudoval Základní uměleckou školu Leoše Janáčka. Podařilo se a nejen v loňském roce 2015 měla skupina " SVĚTLO" několik úspěšné vystoupení na veřejnosti. Můj vnuk "Kulda - Dan"občas přijde k nám a společně se svým dědou zahrají jen a jen pro babičku. Děda Pavel, v mládí hrával na tehdy trendy zábavách - "čajích".
Skupina "SVĚTLO" je přihlášená v soutěži Radegast - líheň a já jim budu držrt pěsti, ať je neopustí štěstí.

Čtvrtek 17.03.2016
5. kolo - POP ROCK

" VÝSTAVA HISTORICKÝCH MOTOCYKLŮ"

25. ledna 2016 v 19:14
Leden - pondělí 25. 1. 2016
Slíbila jsem mému muži společnou návštěvu výstavy motocyklů v blízké Ostravě. V rámci splnění slibu a hlavně přání mého muže vyjeli jsme si začátkem měsíce do Ostravy na výstavu motocyklů.
Při vstupu mě překvapila příhodná doprovodná melodie linoucí se halou a pak taky zjištění, že si tam mohu posedět a dát si později i kafíčko. Věděla jsem, že se na výstavě zdržíme pěkně dlouho. Více vám napoví odkaz viz. zdroj:http://www.cerna-louka.cz/expozice-historickych-motocyklu/o-expozici/
Procházela jsem halou, fotila a střídavě poslouchala výklad svého muže. Zavzpomínala na dobu dětství, kdy jsme jezdili na výlety se sourozenci v našem vozítku - "hadraplánu", které jsem tam také objevila.
Jak jsme tam vlezly my děti v počtu tři, až čtyř je mě dodnes záhadou.
Na pionýru "pařezu" jsem jezdila po zahradě, když mě tak mohlo být 13 let a jedna taková jízda skončila v plotě našich sousedů. Babeta, tak na ní jsem se proháněla v okolí Valtic na jedné z mých dovolených. Nechceš se projed na babetě, položil mě otázku hostitel, mimochodem příslušník VB. To víte, že chtěla, frčeli jsme ostošest s mým doprovodem. Večer ve sklípku jej málem trefilo, když jsem prohlásila, ať řekne, jak jsem frčela i přesto, že nemám řidičák.

Zajímavé byly cedulky s popisem k motocyklům…
Nebo tato k červené "Jawě" ...

Naslouchala jsem a fotila, pak si sedla do křesílka a dala si kafíčko. Každopádně jsem měla dobrý pocit pohledem na svého spokojeného muže. Vzala jsem si sebou malou knížku - pověsti o Radhošti a četla si ...

Co k tomu dodat, netřeba slov ...

Všem vám, kteří jste vydrželi, až do konce přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

NOVOROČNÍ KONCERT

18. ledna 2016 v 18:12
Leden - pondělí 18. 1. 2016

Vstupenky na Novoroční koncert si nadělujeme vzájemně s mým mužem pod stromeček pravidelně. Jinak tomu nebylo ani o loňských vánocích.
Já mohu pouze dodat, koncert byl opravdovým uměleckým zážitkem, třešničkou posazenou do počátku nového roku. Dále již netřeba slov, snad něco málo informací ze zdroje:
program koncertu obsahoval pět básnických dialogů
Chvění - suita dialogů
na texty Vladimíra Holana, Jana Skácela, Filosofa Konstantina, Dalimilovy kroniky, Jiřího Brabce, Michala Stránského, Josefa Veselého a lidovou poezii.
Preludium

- Dialog básnický
Poslední list
Moje vina
Poslední list - návrat

- Dialog s minulostí
Interludium in D
Otvéšta Filosof Konstantin
Počíná sě Dalimilova kronika česká

- Dialog z pomezí
Svět se mi vznášel
Stála Panenka Maria (inspirace B. Martinů)
Modlitba za vodu
Krátký popis léta

- Dialog s nadějí
Kamínek na dlani I
Kamínek na dlani II
Jdu já, jdeš ty, všichni jdem …

- Dialog s časem
Vteřiny křehké
Anděl strážný
Haleluja
Postludium
Hradišťan
Jiří Pavlica - umělecký vedoucí, housle, zpěv
Alice Holubová - zpěvOdcházeli jsme spokojení a obohacení o další skvělý kulturní zážitek. Venku začal padat sníh a všechno bylo tak nějak zvláštní a pohodové. Určitě tomu také napomohlo mé náhodné setkání po koncertě před šatnou s paní doktorkou Herokovou. Každé ráno vždy pomyslně smeknu klobouk a poděkuji jí za její péči, díky které mohu to každé ráno a tím i celý den prožít. Nebudete snad tomu ani věřit, ale v den koncertu to byl právě rok, kdy paní doktorka Heroková navrhla řešení mého onemocnění. Právě před rokem 15. lednem začal jiný koncert, jak já říkám pod taktovkou paní doktorky a já jí mohla opět poděkovat osobně. Tomu se říká náhoda, která mě velmi potěšila. Všem vám přeji úpohodové dny vaše Fukčarinka

" HUDEBNÍ SKUPINA SVĚTLO"

18. prosince 2015 v 1:13

Prosinec - čtvrtek 17. 12. 2015

Vrátila jsem se z odpoledního koncertu ve vánočním městečku, kde hrál se svoji skupinou "Světlo" náš nejstarší vnuk Daniel. Neodradilo mě ani nevlídné počasí, pršelo, byla to nádhera, ten pocit náš vnuk zpívá všem lidem na náměstí a my tančíme, nebo se spíše pohybujeme do rytmu, broukáme si a je nám fajn - babi a dědovi.
Kolem nás spousty našich známých, kteří přišli podpořit Danovu skupinu.Dám sem odkaz na zdroj a kdo z vás má zájem, může si skupinu "Světlo" poslechnout.
Koncert končí a my se touláme parádně vánočně vyzdobeným městem.Fotila jsem mobilem, nic moc...

Aniž bychom se domlouvali, všichni skončíme postupně v kavárně. Povídáme, smějeme se a zpíváme. Vnuk přichází za námi, pouze na chvilku, znaven odchází domů. Jsme hrdi, vystoupení se vydařilo, dáme si deci bílého, pak ještě jedno a odcházíme domů. V sobotu půjdeme na koncert Vaša Patejdla.
Nyní je již pekelně pozdě, všem přeji pohodovou noc, vaše Fukčarinka

"NOVOROČNÍ KONCERT"

21. ledna 2015 v 15:25
Leden - středa 21. 1. 2015

Jeden z dárků, který jsem našla pod vánočním stromečkem byly vstupenky na Novoroční koncert Dagmar Peckové a Štefana Margity. Skvěle prožitý večer, splnil mé očekávání.
Byl to takový velmi dobrý bonbonek do začátku roku 2015. Nezkazil mě jej ani výrok ředitele odborného učiliště, který pronesl kousek ode mne :"Co říkáš na toho Ivana na začátku"? Myslel árii Lenského z 2. jednání - Kuda, kuda, vy udalilis - Petr IIjič Čajkovskij. Píši "myslel" a chce se mě napsat, že v tu dobu zřejmě pan ředitel moc nemyslel! Dotyčný jím oslovený ztuhl, kousek rtu hodil do úsměvu a já si pomyslela - bože, bože, toto učí a má být vzorem pro mládež. No i tak se děje a tak to je ...
Přeji všem kdo půjdou za kulturou skvělé zážitky, které jim, tak jak ani mě nezkazil dotyčný. Jen si říkám zda měl volňáska a nebo dal také 1000,- Kč? Nyní jsem si uvědomila, že vlastně stál s námi se všemi na konci představení a vzdával tak holt. Vzdal tak opravdu, nebo vstal jen proto, že tam byl přítomen pracovník z kraje, tedy jeho nadřízenýNerozhodný.
Na každý pád paní Dagmar Pecková a pan Štefan Margita byli oba úžasní ...
Všem vám přeji pohodové dny Vaše Fukčarinka
Foto dole v pravo použito ze zdroje.

"Pozvánka na cimbálovku."

1. prosince 2014 v 16:09
Prosinec - pondělí 1. 12. 2014

Samé příjemné nabídky - viz. moderování, předešlý článek a před pár dny pozvání. Potěšilo mě tak jako mnoho předešlých. Těší mě přízeň odesílatelky folkloristky paní Marty Gelnarové - mail:
Můj milý "rodinný klane" a všichni mě milí přátele - hezky vás zvu na příjemné setkání ve čtvrtek 27.11.v 18h - ve 3.patře hudební knihovny na ul. Svornosti (Magistrát Havířova - vjezd i vchod zezadu).
Pořad jsem připravila s láskou, hraje synek Martínek a jeho "banda", host gajdoš Pavel Popelka je velmi svérázný i zajímavý...Těším se, že se uvidíme! Uděláte si ČAS? Hezké dny příští přeje Marta G.
S paní Martou jsem se seznámila díky společné účasti na výstavě v Lysé nad Labem. Od té doby dá se říct nevynechám její přednášky, či pořady - jako připomínka např.:
Cimbálová muzika Friš, host Pavel Popelka, slovem provází Marta Gelnarová.
Syn Martinek od paní Marty u cimbálu, za basou pan Tomáš Pospíšil - houslařský mistr.
Zaměřím se spíše na hosta večera, kterým byl pan PhDr. Pavel Popelka, CSc. Čerpáno ze zdroje:
Etnograf a publicista, ředitel Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. Je členem Programové rady Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice, zakladatelem a organizátorem Festivalu masopustních tradic ve Strání. Je spolupracovníkem pro kulturu a společenské dění ZVUK Zlínského kraje a pravidelným účastníkem literárních konferencí o víně v Buchlovicích.

A co mě čeká dál? Zítra klubové posezení s Mikulášem, ve středu něco málo domácích prací a ve čtvrtek koncert k příležitosti ocenění osobnosti našeho města. Pak snad pár koncertů či výstav se zaměřením na vánoce. Oslava narozenin dcery, možná i nějaké pečení cukroví, Mrkající hlídání vnoučat. No zkrátka a dobře "všední dny seniorky". Vám všem přeji pohodové adventní dny. Vaše Fukčarinka

" KOČOVNÁ VÝSTAVA STRAŠIDEL"

25. října 2014 v 21:23
Říjen - sobota 25. 10. 2014

Nedávno jsme s manželem a nejmladším vnukem byli v knihovně na Kočovné výstavě strašidel. Největší strašidlo se objevilo v tomto kufru.
Na dně kufru bylo zrcadlo a tam se po nahlédnutí každému zjevilo "NEJVĚTŠÍ STRAŠIDLO". Snažila jsem se je vyfotit Mrkající.
Další kufr byl vtipně pojmenován ....

Vnuk Ondrášek má pro strach "uděláno", ale ruku strčit do kufru nechtěl, výstavu si však užíval.


Hrůzostrašné pohádkové strašidla, zvládl a moc se mu líbil permoník s pokladem ...


Ježibaby, Smolíček pacholíček ...


Třináctá komnata a Paví král ...


Nezalekl se ani kocoura Baskervillského ...

Včera jsme byli s manželem pozváni na půlkolonu nejstarším vnukem, ale o tom až příště. Všem vám přeji pohodové dny vaše Fukčarinka

" PRO BABIČKU"

26. června 2014 v 19:41
Proč má můj dnešní příspěvek název "PRO BABIČKU"? Hned vysvětlím, vnuk Daniel měl absolventský koncert na LŠ Leoše Janáčka v době, kdy já jeho babička měla dlouhodobě naplánovanou akci se svým klubem seniorů mimo naše město. Moc mě mrzelo, že Daniela neuslyším, ale náš vnuk vše vyřešil. Vzal kameru a stativ a pro babičku část koncertu natočil. Respektivě zde část koncertu vložil. Chyba nastala při posunutím již zmíněného stativu s kamerou, kdo to byl se nepřiznalSmějící se a tak prosím omluvte kvalitu snímku.
Ještě musím podotknouti, jéjéjé že koncert měl spoždění jé, jeje. A já nakonec na koncert doběhla včas. Možná se vám objeví pokud vydržíte do konce ještě jedna Danielova nahrávka z výstavy k nedožitým narozeninám pana malíře Fajkuse.
Moc vás všechny zdravím, přeji pohodové dny. Snad se brzo dostanu i na vaše blogy. Byla jsem delší dobu mimo domov, ale to až příště. Zdraví vás vaše Fukčarinka

" ČESKÉ SAXOFONOVÉ KVARTETO "

17. ledna 2014 v 22:59
Leden - pátek 17. 1. 2014

Dnes se chci s vámi podělit o úžasný zážitek z koncertu Českého saxofonového kvarteta. Jejich repertoár obsahoval klasické i moderní hudební kusy na čtyři druhy saxofonů.
Skladby H. Purcella, F. X. Brixiho, A. Dvořáka, G. Gerschwina, J. Ježka a dalších.

(foto čerpáno ze zdroje)
Roman Fojtíček - altový a sopránový saxofon
Radim Kvasnica - altový a sopránový saxofon
Otakar Martinovský - tenorový saxofon
Zdenko Kašpar - barytonový saxofon
Jak jsem již napsala úžasný koncert, nejen po stránce hudební, ale také doprovodné slovo - vtipné a nevtíravé. Zkrátka a dobře pánové, klaním se ........
Musím se přiznat, že se mě ten večer jít na koncert nechtělo. Bylo deštivo, nevlídno, tak akorát tak zasednout s dobrou knihou a čajem.
Hned z rána jsem absolvovala odběr krve, pak schůzku předsedů klubů seniorů s Magistrátem našeho města. Nebýt domluvená se svou kamarádkou Vlastičkou, snad by zvítězila i kniha. Ovšem nechtěla jsem ji zklamat, ona totiž Vlastička mě nikdy nezklame, jak já říkám, je pro mě, zvláště v našem klubu pravá i levá ruka. Tak tedy ještě tímto díky Vlastičce.
Spolu absolvujeme spousty akcí jak pro náš klub, tak i návštěvy akcí jiných klubů. Dá se říct, že fungujeme jako lanařky pro členy našeho klubu. Jen tak na okraj prohlásíme - my jdeme, kdo jde s náma? Akce to nejsou marné, naposledy rozloučení se starým rokem ve společenském domě - k poslechu i tanci hrál orchestr " TOX " Poděbrady. Výborně jsme se bavili, ani se nám nechtělo domů.
A co mě čeká v dalších dnech? O víkendu vnoučata, dobrá kniha, vaření a pečení a v úterý klubový den. Všem vám přeji pohodový víkend a už spěchám k vám na vaše blogy, absenci má velikou. Vaše

" NOC V BENÁTKÁCH "

16. března 2013 v 23:07


Březen - sobota 16. 3. 2013
Pro náš klub se mě podařilo zorganizovat návštěvu Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě, využila jsem k tomu zájezdové km, které našemu klubu každoročně poskytne Magistrát našeho města.
Na programu byla opereta Johanna Strausse ml. " NOC V BENÁTKÁCH". Brala jsem v úvahu, že ne všichni mají rádi takový žánr a divadlo vůbec, ano jsou u nás i takový, kteří cituji: "By na to kdákání nešli" a tak jsem oslovila penzion seniorů a dala jim možnost toto představení navštívit s námi. Sešlo se nás 28 příznivců operet, kteří si představení v našem nádherném nově zrekonstruovaném divadle užili. Jejich spokojenost, která z nich vyzařovala při odjezdu domů byla pro mě velkou odměnou.
Foťák jsem nechala doma a tak na dokreslení atmosféry jsem použila snímky ze zdroje.
Mnozí z vás určitě děj operety znají, tak jen pár řádků na připomenutí.
Jedné karnevalové noci v městě na laguně vévoda Quido z Urbina je pověstný záletník, proto senátor Delaqua
nechce svou mladou choť Barbaru pustit na jeho masopusopustní ples a nechá ji odvézt do kláštera do Murana. Vévodův lazebník Caramello se o senátorově plánu doví a v převleku za najatého gondoliéra neodveze půvabnou manželku na určené místo, nýbrž přímo do vévodského paláce
Netuší ovšem, že Barbara si za účelem vyřízení svých milostných zájmů vyměnila šaty s rybářskou dívkou Anninou.
A tak Caramello v přítmí večera přivede vévodovi nic netuše svou milou. Když to po jejím odmaskování zjistí, snaží se všemi způsoby zabránit milostným spádům svého pána. Vévoda nakonec neuspěje, uzná svou prohru a Caramella navíc jmenuje správcem svých statků.
Mladý lazebník tak zůstává v Benátkách se svou snoubenkou, navíc ve funkci, o kterou usilovalo několik senátorů v čele s hamižným Delaquou. Důležitou roli v příběhu plném záměn a rozverných nedorozumění hraje také druhý milostný pár - prodavač makarónů Pappacoda a Barbařina kuchařka Ciboletta.

Nádherné melodie krále valčíků, výkony učinkujících, krásné prostředí divadla. Venku pak při čekání na náš zájezdový autobus spokojenost všech. Co víc si přát, snad jen méně nervů při všem tom zajišťování, kdy bylo najednou více zájemců a až na pár míst divadlo zcela vyprodané. Když už vše bylo zajištěné, pak dohady zda to bude opereta a ne opera, kterou prý uvádějí v programu. Opravdu bylo napsáno opera, zřejmě omylem a mě málem omývaly. Vše tedy klaplo, tak jak mělo a mě nezbývá než jít zajišťovat restauraci, kde bychom společně mohli oslavit jubilanty našeho klubu. Zajistit ne drahou, ale slušnou restauraci, k tomu hudebníky, samozřejmě dobré jídlo, ne drahé ... a dobrou náladu, tak tu si snad vezme každý sebou. Řeknu vám nemít svou kolegyni jednatelku a další pomocný tým, tak nevím .....
Vám přeji pohodové dny, snad už opravdu jarní, i když včera při našem večerním odjezdu z divadla sněžilo. To si pak každý pochvaloval, že je autobus dovezl až skoro před dům.


" NOVOROČNÍ KONCERT"

10. ledna 2013 v 20:55
Leden - čtvrtek 10. 1. 2013


Tak jako dosud, vyšlo mě vánoční překvapení pro mého muže na jedničku. Já vím samochvála smrdí, neměla bych, ale nedá mě to.
Když jsme jeli o Štědrém dnu na hřbitov posvítit všem našim blízkým, kteří již nejsou mezi námi, zrovna v rádiu Ruda z Ostravy varoval před nejnevhodnějšími dárky pod stromeček, takzvanými měkkouši. K nim dle Rudy patří, ponožky, slipy, trenýrky a podobně. S mým mužem jsme se zasmáli. Mě zas tak do smíchu nebylo, já totiž jenodnoho měkkouše pro mého muže měla, co jednoho, dva!
I když ten druhý patřil k tomu prvnímu a zas takový měkkouš to nebyl! Náhodou jsem čepeček s bambulkou vycpala papírem a zabalila do tvaru koule se špičkou ukončenou mašlí.
Čepeček a bambulka je prozrazena, copak asi byl ten dárek? Co si myslíte vy? Kdo uhodl pánskou noční košili, je šikulka. Ano můj jeden dárek byla tato souprava a musím dodat, že můj muž koukal a jen dodal, tak to by mě nenapadlo. Mě ano, stěžoval si poslední dobou na bolest v zádech, pyžamo se mu vyhrnovalo, nyní je nadmíru spokojen. Sám říká, že by si ji nikdy nekoupil, ale je rád, že ji má. Je s ní spokojen, takže vlastně vzkazuji Rudovi do Ostravy, že ač měkkouš, byl to super dárek!
Druhým dárkem byli dvě vstupenky na Novoroční koncert. Proč asi dvě, můžete hádat dvakrát. Koncert se konal včera a můj muž mě na něj pozvalUsmívající se!

NOVOROČNÍ KONCERT - SYMPHONIC QUEEN - unikátní projekt Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, byl určen jak posluchačům vážné hudby, tak i rockové.
Do symfonického hávu oblékli zlínští filharmonici písně legendární rockové skupiny Queen. K symfonickému orchestru připojil dirigent a moderátor v jedné osobě Miloš Machek vokální skupinu Q Vox a sólisty Hanu Škarkovou - soprán a Marka Olbrzymka - tenor.


Úžasné je slabé slovo ........


Fotografie jsou ze zdroje, nechtěla jsem rušit báječnou atmosféru koncertu. Neuvěřitelně krásné, aplaudovalo se ve stoje ....... domů jsme odcházeli nanejvýš spokojeni a nepřeženu nic, když tu napíši, že ohromeni výkonem jak zpěváků, tak orchestru. Pan dirigent byl také skvělý moderátor .......

" NADEŠEL TEN KRÁSNÝ ČAS "

19. prosince 2012 v 15:45
Prosinec - středa 19. 12. 2012

Ano, nadešel ten krásný čas vánočních koncertů, rok s rokem se sešel a my opět dostali od vnuka Daniela pozvání na Vánoční koncert, jenž pořádala jeho škola.
Vnuk je žákem základní školy s hudebním zaměřením a tato škola každým rokem pořádá Vánoční koncert v evangelickém kostele.
Tento rok to byl vnukův poslední koncert a tak jako loni, tak i letos hrál náš Daniel na varhany. Letos to byla skladba - Toccata und Fuge a minor od Johana Philipa Kriegra. Zde je prosím pro zájemce k poslechu .......


To víte, dmula jsem se opět pýchou, a nebyla jsem sama, neboť všechny děti se snažily a opravdu byl koncert moc hezkým zážitkem pro každého.
Jen mě moc mrzelo, že se našlo pár rodičů a prarodičů, co většinu koncertu jak se říká lidově "prokecali", nedovedu to pochopit. Když jsme je požádali ať nemluví, tak byli ještě arogantní, že co nám je do toho. Myslím si, že takový lidé by ani na koncerty neměli chodit. Říká se, že by starší měli jít dětem příkladem, no pak se nedivme jak občas děti přestřelí ve svém chování.
Snímečky, které jsem při koncertě pořídila nejsou moc kvalitní, ale neodpustila jsem si vyfotit to krásné nebe na stropě kostela .....
V mém nedávném příspěku 26. 11. 2012 "Koukám jak ten čas letí, aneb návštěva dvou koncertů" jsem se o evangelickém kostele více rozepsala. Tenkrát to byl také úžasný koncert na záchranu varhan.
Tak snad ještě přidám jeden snímek, kde jsou vidět balkony, které byli také obsazené. My seděli dole v přízemí, kde je v lavicích topení, (ovšem pozor, pouze v levé části) a tak nám nebyla vůbec zima.
Všem vám přeji pohodové dny. Já včera byla na narozeninovém posezení s kolegyní, pak v našem klubu. Byla jsem tedy od rána pryč a tak dnes pilně pracuji, doháním resty a nyní jsem si s kafíčkem sem odskočila. Na vaše blogy se podívám určitě později.
 
 

Reklama