" PANÍ Z WIDEXU "

10. ledna 2015 v 17:22 |  KLUBOVÁ ČINNOST
Leden - sobota 10. 1. 2015

Leden rok 2015 a první schůzka našeho klubu seniorů.Na tuto schůzku jsem pozvala pracovnici Widexu paní ing. Tobolovou. Prvním podnětem k tomuto pozvání bylo mé setkání s paní ing. Tobolovou na pravidelných schůzkách předsedů klubů seniorů s pracovnicemi Magistrátu našeho města. Tyto schůzky se nesou oboustranně v duchu požadavků, návrhů, či podnětů ke zkvalitnění a plnému využití volného času seniorů. Občas mezi nás zavítá host s nabídkou možností plnohodnotného života seniorů s handikepem. Máme k dispozici seznam témat přednášek a zvát si na naše schůzky přednášející z řad ať už cestovatelů, lékařů, lékárníků, nebo se dozvědět něco málo z historie regionu, bezpečnosti seniorů a v neposlední řadě také, na koho se obrátit v době, kdy nezvládáme postarat se o sebe sami. Já vím, že mnozí namítnou, měla by se postarat rodina, ale ne vždy se tak daří.
Vrátím se však k firmě WIDEX a k tomu co mě vedlo pozvat si pracovnici WIDEXU k nám do klubu. Mnoho členů našeho klubu je nedoslýchavých a to bylo hlavním důvodem proč bude naše první schůzka setkání s ing. Tobolovou.
Nyní pár řádku ze zdroje o Widexu: Widex Line - Česká Republika


Firma Widex Line byla založena v roce 1993 je výhradním distributorem sluchadel dánské firmy Widex A/S pro Českou Republiku a je zároveň její dceřinou společností.
Naším posláním je cestou originality, vytrvalosti a spolehlivosti vyvíjet sluchadla nejvyšší kvality, která zajistí nedoslýchavým stejné možnosti komunikace, jako mají lidé normálně slyšící.
Více o sluchadlech a příslušenství na adrese: www.widex.cz.

Paní Tobolová sebou přinesla makety různých druhů sluchadel a podala vyčerpávající informace. Jednotlivě zodpověděla dotazy, nasměrovala jak postupovat při zjištění nedoslýchavosti. Pár našich členů si hned domluvilo schůzku, neboť zjistilo, že si mohou pořídit kvalitnější přístroje a to s doplatkem pojišťovny. Zde jen podotknu, že vím jak se mnohdy trápí děti co koupit svým rodičům, či prarodičům k narozeninám, či vánocům. Shodli jsme se v pozdější debatě, že by bylo určitě milé a užitečné namísto různých dárků, přispět na sluchadlo.
Sama jsem byla překvapena množstvím a také vzhledem sluchadel. Firma se zabývá ještě dalšími pomůckami, s nimiž nás paní Tobolová seznámila. Pamatuji si své překvapení, když bratranec před mnoha a mnoha léty zařídil tetě sluchadlo umístěné v brýlích. Bylo elegantní vidět tetu bez tehdejšího monstra trčícího za uchem, leč teta si stěžovala, že při větším hluku je to hrůza sluchadlo mít. Dnes se dá nastavit frekvence a miniaturním ovladačem, nebo přímo přepnutím na sluchadle si zvolit tu pro danou situaci optimální. Věřte, koukala jsem jak Alenka v říši divů a již pozitivně myslela na to, jak naše děti nám často kladou na srdce "nerozdávejte" šetřete si na zuby, či jiné potřebné! Tak nabádám vás ostatní " ŠETŘETE, NEROZDÁVEJTE ", vše co si můžeme my senoři dopřát ke zkvalitnění při handicapu je o penězích. Pojišťovna sice doplácí, ale ne zas tak horentní sumy. " NO, A O TOM TO JE"!!! Mějte pohodové dny vaše FukčarinkaJeště dodám, snad to nikdo nebude brát jako samochválu, že za mnou přišlo mnoho členů a děkovalo, že jsem paní Tobolovou pozvala. Naopak já, bych tímto chtěla paní Tobolové poděkovat, že přišla se svou nabídkou na schůzku předsedů a nabídla nám možnost seznámit se s firmou WIDEX.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 17:37 | Reagovat

Tak sluchadlo by určitě potřebovala moje drahá polovička, ale zatím nechce :-D

2 Johanes Johanes | E-mail | 10. ledna 2015 v 18:27 | Reagovat

...milá Fukčarinko,
udivujete mě svými dobrými nápady a já vás za to chválím.Ač sluchadla nepoužívám,vím o nich mnoho,vím,že jich je hodně velký výběr jak po technické,tak po finanční stránce.A řada lidí vás bude jen chválit,že jste jim dovolila prozřít a pomoci.
mám tři švagry,hluché jak poleno a je to řeč jak rozprávka,když se potkáme.Každou větu 4x opakovat a pokaždé jinému.Na dotaz,proč si nepořidí naslouchadla...mlčeli.Asi proto,že jsou to chlapi,kteří na svůj vzhled ve společnosti nedbají.Což je škoda.I starý člověk může vyhlížet dobře.
A je pravdou,že údržba našeho zdravotního stavu na staré roky fakt není jednoduchá a hlavně laciná.Vše je drahé,pro mnohé důchodce třeba těžko dostupné.Já dnes prohlašuji,že je lepší chodit do baru než do lékárny.V baru je to levnější.
Tak ještě jednou díky a mějte pěkné dny...

3 bábina bábina | 10. ledna 2015 v 18:46 | Reagovat

Také děkuji za informace.

4 JM JM | 10. ledna 2015 v 18:50 | Reagovat

Marti,
že jsou potřeba peníze na "údržbu našeho zdravotní ho stavu" jsem se přesvědčila loni.Mám v puse asi půl auta /zubní implantáty/.

5 Otavínka Otavínka | Web | 10. ledna 2015 v 19:12 | Reagovat

Zajímavé informace. Mám jedno sluchadlo, ale to slyším i mravence jak stepujou a bolí mi z nich hlava. Čekám na lépe vymyšlené. Zatím jsem ve stadiu, že se do hovoru u stolu nezapojuji, protože neslyším o čem je řeč a nechci vypadat jak debil, který se furt ptá, oč jde.

6 helena-b helena-b | Web | 10. ledna 2015 v 19:27 | Reagovat

Marti, prezentace byla určitě zajímavá a dozvěděli jste se mnoho nového a užitečného. Je fakt,že jsme taková generace, která moc nemyslela "na zadní kolečka", co se týká zdraví a teď to máme!
Najednou se to na nás všechno sype, oči, zuby, klouby a další části našeho opotřebovaného těla. Já jsem si třeba nadělila k vánocům jeden zub za několik tisíc Kč. Doufám, že to bude na nějakou dobu stačit než zase našetřím. :-D :-D Kdo ví, co přijde na řadu dál.Vlastně už vím, v březnu nutné vyšetření očí, které neplatí pojišťovna. :-)
Přeji pohodový víkend. ;-)

7 Jitka Jitka | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 21:39 | Reagovat

To jsou užitečné informace a jeden neví, kdy se mu budou hodit. Myslím na zadní kolečka, protože v dnešní době nám nikdo nepomůže.Když nebudeme chtít chodit se zubama jak noty na buben, taky musíme mít v kešeni pořádnou rezervu. :-)

8 Květa Květa | Web | 11. ledna 2015 v 9:23 | Reagovat

Marti, díky za potřebné informace. Je bezva, že jsi paní pozvala, protože jsou věci, o kterých se jinak nedozvíš a nikdo ti neporadí. Třeba můj manžel, při své špatné mobilitě ani nevěděl, že má nárok na "Příspěvek na péči". Až na rehabilitaci - po dvou letech kdy na příspěvky měl nárok - nám poradil stejně postižený kamarád. Někteří lékaří ti neporadí a nezmíní se. Aspoň u nás to tak tenkráte bylo.
Proto je fajn, že se s takovým zájmem staráš o své "souputníky"
Moc zdravím a přeju hekou neděli... :-)

9 Jarka Jarka | Web | 12. ledna 2015 v 10:22 | Reagovat

Naslouchátka vypadají velmi elegantně, naše 92 letá sousedka má taky nějaké naslouchátko, ale vůbec ho nenosí, prý ji nedělá dobře a když si nasadí brýle, tak jí to vadí, ale bez naslouchátka je hluchá jak pařez a domluva s ní, je velmi těžká. 8-O Ta beseda s paní od firmy s naslouchátky musela být opravdu moc zajímavá. :-)

10 Hanka Hanka | 12. ledna 2015 v 13:53 | Reagovat

Takové besedy pro seniory jsou užitečné a mnozí netuší, jaké pomůcky jsou k mání. Jistě, levné to není, ale byly doby, kdy mnozí senioři čekali na autobus, který je zavezl "někam", tam jim masírovali mozky a mnozí se zavázali k nákupu nějakého nádobí, dek a nevím čeho ještě. Naslouchadlo je lepší než krabice nádobí, které nevyužijí. Ale napadlo mě: Psychologové říkají, že hluchota je po psychické stránce pro člověka horší nežli  slepota. Sluchem prý získáváme z okolí mnohem více informací a podnětů, hluchý člověk se prý cítí více izolovaný od světa. Takže k nákupu naslouchadel se přikláním, ještě jako organizace byste mohli apelovat na pojišťovnu, aby to více hradila. Vím, že se možná ledy nepohnou, ale zkusit je "otravovat" neuškodí. ???  :-)

11 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 15:33 | Reagovat

[10]:Hani za nás tělesně postižené bojuje společně s námi pan Mgr.Václav Krása - předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR.
Máš pravdu v tom,že mnozí senioři nelitují vyhodit peníze za předražené hrnce a jiné zbytečnosti,které se dají pořídit levněji. Dost zkušeností s tímto mám z blízkého okolí. ;-)  :-(
S příspěvky od pojišťoven je to o kusu trpělivosti, mnohdy až drzosti. Proč? Hned zodpovím - úřednice a jejich arogance ke klientům - nedávno jsem zde psala o postupu při žádosti o příspěvek na pomůcku - vlastně se s tím stále setkávám a pokud se potřební neobrní trpělivostí a odradí je první nezdar při zařizování potřebného,tak ničeho nedosáhnou.
Dávám za pravdu také psychologům. Já sama jsem si prožila krátkodobou izolaci od světa, sice ne v podobě ztráty sluchu,ale pohybu.Byla jsem psychicky na dně. Chválabohu jsem vše s pomocí rodiny a terapie zvládla. :-)

12 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 15:40 | Reagovat

[9]: Jaruško a o tom to je. Lékař v ordinaci moc typů sluchadel na výběr nemá. S Widexem se nespojí,já vím má své práce dost, ale mohl by tím pověřit sestru, nebo snad je obava, že by to byl "střet zájmů"? Nevím, ale rozhodně by měl lékař z foniatrie - sestra dát vědět o možnosti získání sluchadel větší kvality. Z doslechu vím,že v nabídce u lékaře je k dispozici výběr pouze ze tří druhů.Ráda bych se pletla :-(

13 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 15:46 | Reagovat

[8]: Květo ani se nedivím. Já si zažila spousty lápálií a slz při pobírání a obhajování invalidního důchodu. Ani nemluvím o kontrolách na komisích. Nakonec jsem se dozvěděla, že mám "hubu", která si vyštěká aj z komára velblouda!Jak ráda bych chodila po operaci do práce a patřila mezi "normální se pohybující". Občas mě to připadá, že ty příspěvky  nám dávají úřednici a komise ze svého. :-(  ;-)

14 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 17:31 | Reagovat

[7]: Jitko informací není nikdy dost a tak je dobré si je předávat. :-)

[6]: Helenko je to tak, dnes je vše drahé a nám nezbývá než - li šetřit kde se dá. ;-)  :-)

15 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 17:36 | Reagovat

[5]: Haničko stačí si dát do vyhledávače firmu Widex a už máš přehled a kontakt. Dokonce mají na svých stránkách oblasti, kde jsou napojeni na lékaře! COŽ JSEM OBJEVILA AŽ DNES!!!Tudíž omlouvám se takto Widexu a především lékařům, ne však všichni spolupracují, což si myslím, že je škoda. Tak i tak informace o firmě a možnosti jsem sdělila a je na jedincích a PRÁVĚ také, na to nesmím opomenout na jejich finančních možnostech. I tak si myslím, že by se dalo vybrat, nechat si poradit a spolupracovat při seřízení. Je dobré si dokonce zaznamenat, co nás ruší, jaké zvuky, když máme naslouchátko.V Olomouci mají sídlo také. :-)

16 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 17:38 | Reagovat

[4]: Jo tak o tom mě Maruško povídej ;-)Ovšem jedno plus má ta drahota -MŮJ MUŽ PŘESTAL KOUŘIT!!! :-D  :-)Musel podstoupit také zubaře, ach to bylo řečí na tu drahotu - připoměla jsem mu ty jeho cigarety, no a zabralo. :-D

17 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 17:39 | Reagovat

[3]: Není zač, na oplátku se já jiné dopátrám na jiném blogu, třeba v Kavárně :-)

18 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 12. ledna 2015 v 17:42 | Reagovat

[2]: Tož Johanesi mluvíš z duše mého muže :-D. Ten "frflal", jak je vše v lékárně drahé a taky říká, že je lepší jít on zas na pivo :-)

19 Hanka Hanka | E-mail | Web | 13. ledna 2015 v 14:47 | Reagovat

Moje mamka sluchadlo má, nevím, od jaké firmy, ale dělá jí problémy, skoro ho nenosí. :-?
Jinak s tebou souhlasím, Marti, čím je člověk starší, tím víc by měl myslet na sebe a nedávat všechno dětem. ;-)
Sluchadlo zatím nepotřebuji ale zuby už mě stály hodně peněz. ???

20 Johanes Johanes | E-mail | 13. ledna 2015 v 19:13 | Reagovat

[19]:...naslouchadla ,co do typu ,se mají konsultovat s lékařem...

21 Iva Iva | Web | 13. ledna 2015 v 22:11 | Reagovat

Marti, zatím sluchadla nepotřebujeme, ale Mirkův brácha je má a nenosí je prý mu vadí. ;-) Je pravda, že musíme šetřit. Léky, sluchadla i zuby stojí dost peněz. :-D  ;-)

22 Hanka Hanka | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 15:39 | Reagovat

[20]: Jsou od lékaře.

23 Natty Natty | Web | 16. ledna 2015 v 8:08 | Reagovat

Marti, co k tomu dodat. :-( Celý život dřeš a když pak potřebuješ léky, pomůcky, tak si zaplať nebo doplať. :-( Proto je třeba co nejvíce o své zdraví pečovat a oddálit co nejvíce "pomoc druhých". Osobně bych od dětí nechtěla "příspěvek", i když dnes ještě nemohu vědět...Pěkný den. :-)

24 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 16. ledna 2015 v 21:15 | Reagovat

[23]: Natty já na tom příspěvku nevidím nic špatného. Ano lepší mít sluch i ve starším věku OK, ale na druhé straně nemít, a děti by mě přispěly, byla bych ráda. :-)

25 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 16. ledna 2015 v 21:20 | Reagovat

[20]: Ano konzultace vždy je, ovšem výběr už tak rozsáhlý není. :-)

[21]: Ivo maminka a známá paní je také nerada nosila, rušilo ji mnoho zvuků - přechod z ticha do ruchu. Dříve nebyla tak dokonalá.

[19]: Hani dočetla jsem se nově na internetu - je tam přímo mapa a v ní lokality - lékaři, kteří spolupracují s Widexem. Byla jsem překvapena kolik se jich s Widexem spojilo. Ovšem jaká je spokojenost, či postup, tak to nevím. Je tam také uvedeno působiště firmy. :-)

26 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 22:18 | Reagovat

[6]: Překvapilo mne, že vyšetření očí není na pojišťovnu. Mohu říci, že jsem na vyšetření byla zrovna  minulé úterý a pomocí různých přístrojů, mne pan doktor vyšetřil jak rohovnku, duhovku, oční pozadí, viděl každou jizvičku v oku po nějakém minulém zánětu, prostě komplet a nic jsem neplatila. V rámci preventivní prohlídky jsem prošla různými vyšetřeními. Možná to tak je brané, llékaři to mají asi jinak hodnocené, ale ani minule před 2 lety jsem neplatila nic- kromě ,,tehdy" 30 Kč, nyní už nic..
Naslouchadlo sice  manžel má, ale nepoužívá. K televizi si pořídil sluchadla, kde může zvuk nastavit dle potřeby a jinak je prý docela rád, že  slyší jen na jedno ucho. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama